Kimondta a vezető politikus: Új stratégia kell annak érdekében, hogy az USA-EU-Kína háromszögben ne az EU legyen a vesztes
A politikus szerint az EU és Magyarország érdekeivel is ellentétes lenne egy gazdasági hidegháború.
Nem ez az első eset idén, hogy feszültté válik a viszony Kína és Tajvan között.
A kínai tengeri biztonságért felelős hatóság lezárta a nagyjából Sanghajtól Hongkongig tartó kínai parti vizeket – írja a Der Standard. A tajpeji védelmi minisztérium közölte: figyelemmel kísérik a Tajvani-szorosban zajló eseményeket, a hadsereg pedig készen áll a sziget megvédésére. A szigetország egyébként májusban tartott hasonló gyakorlatot a térségben.
Nem ez az első eset idén, hogy feszültté válik a viszony Kína és Tajvan között. Peking áprilisban tartott nagyszabású hadgyakorlatot Tajvan körül, ebben hadihajók, bombázók és felderítőgépek is részt vettek. Egy hónappal korábban pedig az Egyesült Államok hadihajói úsztak be a stratégiailag kiemelten fontos Tajvani-szoros vizeire.
Kína 1949, vagyis a népköztársaság megalapítása óta saját területeként tekint Tajvanra, ahová Csang Kaj-sek menekült maradék haderejével azután, hogy vereséget szenvedtek Mao Ce-tung kommunistáitól a kínai polgárháborúban. Peking azóta a szigetország elfoglalásával fenyegeti Tajpejt.