Közös nyilatkozat születik a G20-on

2017. július 08. 17:35

Folytatják a küzdelmet a protekcionizmus és a tisztességtelen kereskedelmi üzelmek ellen a vezető gazdasági hatalmak.

2017. július 08. 17:35

Egyetértésre jutottak a G20-csoport hamburgi csúcsértekezletének résztvevői szombaton egy kompromisszumos zárónyilatkozat elfogadásában, amelyben kinyilvánítják, hogy folytatják a küzdelmet a protekcionizmus és a tisztességtelen kereskedelmi üzelmek ellen, visszafordíthatatlannak tekintik és támogatják a párizsi klímaegyezmény zökkenőmentes megvalósítását, miközben tudomásul veszik, hogy az Egyesült Államok kimarad belőle.

Angela Merkel német kancellár örömét fejezte ki, hogy a G20 egyetért a piacok nyitva tartásában és a protekcionizmus elleni küzdelemben. Merkel egyúttal elítélte a csúcsértekezlet idején lezajlott erőszakos tüntetéseket, és közölte, hogy kormánya átgondolja, milyen segítséget nyújthat ezek áldozatainak.

(MTI)

Összesen 11 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
smarton
2017. július 09. 08:21
"folytatják a küzdelmet a protekcionizmus és a tisztességtelen kereskedelmi üzelmek ellen" mely a gazdag G20-ak privilégiuma... Na rohadjatok meg.
Akitlosz
2017. július 08. 22:57
Az ellen küzdenek ami jó, s azt erőltetik, ami rossz a nemzeteknek. Nemzetellenes banda.
Akitlosz
2017. július 08. 22:55
"Közös nyilatkozat születik a G20-on" ámde semmitmondó. Úgy lehet könnyen közös nyilatkozatot készíteni és kiadni, hogy nincsenek benne konkrétumok, részletek csak általános frázisok.
Türelem
2017. július 08. 21:17
Talán illett volna még a tervezett zárónyilatkozatból a migrációra vonatkozó részt is beemelni. A tervezet megfogalmazza, hogy az egyes államok szuverén joga ellenőrizni a határokat, s e téren folytatott politikájukat alárendelni a saját nemzetbiztonsági érdekeiknek. Amit a magyar kormány is gyakorol. S amit lassan minden érintett ország kormánya szép csendben, vagy harsányan átvesz tőlünk. Kiváltva a belpolitikai vitákat. Matteo Renzi a minap már olasz olvasatban is fasisztának nevezett nyilatkozata - ami gyökeres szembefordulást jelenített meg a korábbi migráns pártoló irányvonallal -felszínre hozta a valós mozgatórugókat, okokat. Végre megjelentek azok az adatok, melyek rávilágítanak a migráció valós hátterére. Az olasz hadiipar - megsértve a 185/1990-es törvényt, amely tiltja hadieszközök válságzónákba történő szállítását - ontja a fegyvereket a háborús térségekbe, garantálva a tartós instabilitást, a migrációs hullámot. Az olasz hadiipar 2014-ben2.7 milliárd euróért exportált fegyvereket a harcok dúlta területekre, 2016-ban már 14.6 milliárd euróért. S persze érdemes lenne bemutatni a többi, a fegyverexportban, így a válság, a háborúk fenntartásában érintett többi ország mutatóit is. Miközben Ferenc pápa csütörtökön délben felhívta a legnagyobb olasz balliberális újság vezetőjét, hogy ballagjon el hozzá egy interjúra. A pápa a G20-ról akart beszélni. A pápa elmondta, hogy a migrációs hullám okozója a szegénység, a szociális bizonytalanság. A megoldás a föderatív Európa lehet, annak kormányának, s nem a nemzetállamoknak kellene a törvényeket egységesen meghozni. Azok az országok akadályozzák a migrációt, amelyek gazdagok, ahol kevés a szegény. "Ne akadályozzátok azokat, akik a jobb életről álmodoznak!" Vagyis Európa minden álmodozót engedjen be. Európa túlságosan jól él, még elbír néhány tíz-száz millió szegényt. Tényleg elbír?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!