Grúzia NATO-tagságát sürgeti Szijjártó

2016. július 08. 21:35

A külgazdasági és külügyminiszter a varsói NATO-csúcs NATO-Grúzia külügyminiszteri szintű ülésén szorgalmazta a NATO-bővítés felgyorsítását, valamint Grúzia NATO-csatlakozását is. Szijjártó Péter szerint hiba lenne lelassítani Grúzia integrációs folyamatát.

2016. július 08. 21:35

Stratégiai hiba Grúzia integrációs folyamatának lassítása, fel kell gyorsítani a NATO bővítését – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az MTI-nek péntek délután Varsóban, ahol részt vesz a kétnapos NATO-csúcson. Szijjártó Péter pénteken a NATO-Grúzia külügyminiszteri szintű ülésen vett részt, amelyet a csúcstalálkozó alkalmából tartottak. A miniszter elmondta, az ülésen sürgette, hogy Grúzia kapjon meghívást a NATO-csatlakozásra, és szorgalmazta a NATO-bővítés felgyorsítását is.

A NATO-nak súlyos kihívásokkal kell szembesülnie, és ilyen esetekben különösen igaz, hogy minél többen vagyunk, annál erősebbek vagyunk” – hangsúlyozta. „Stratégiai hiba Grúzia integrációs folyamatának lassítása” - tette hozzá. Úgy vélekedett, hogy ha Grúzia NATO-integrációs folyamatában nem lesz előrelépés, akkor „ez mind a NATO, mind az euroatlanti integráció mellett elkötelezett grúz kormány hitelességét rombolni fogja”. A tárcavezető elmondta: az ülésen kifejezte Magyarország támogatását Grúzia szuverenitása és területi egysége mellett.

Az észak-atlanti szövetség kétnapos csúcstalálkozóját 28 tagország állam-, illetve kormányfőinek részvételével, Jens Stoltenberg NATO-főtitkár elnökletével rendezik meg. A magyar delegációt Orbán Viktor miniszterelnök vezeti, Szijjártó Péter mellett jelen van Simicskó István honvédelmi miniszter is.

Összesen 184 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kjkj945
2016. július 23. 13:42
És Ukrajna???
Strassnoff Ignác
2016. július 10. 14:50
És ez a hülye takony a külügyminiszter... Na nézzük meg az eseményeket dióhéjban!: 1/ Grúzia elkezdett kacérkodni a NATO tagsággal. Nyilván nem az ujjukból szopták az ötletet, amerikai barátaik segítettek nekik kitalálni az okosságot. 2/ Moszkva próbálta rádumálni őket, hogy felejtsék már el ezt a hülyeséget. 3/ Miután nem értettek szót, erősödött a diplomáciai nyomás, gazdasági baszogatás. 4/ Mikor nem használt sem a szép szó, sem a gorombább, akkor szépem függetlenedett 2 oroszbarát tartomány Grúziától. 5/ A grúzok az első döbbentből magukhoz tértek, aztán lerohanták őket. Úgy 90%-ban elfoglalták, mikor "orosz önkéntesek" kapcsolódtak be a harcba (Koreai modell.) és pikk-pakk kisöpörték a grúz hadsereget a területről. (Állítólag felségjel nélküli MIG-29-esek is támadták a grúz állásokat. Ugye minden rendes önkéntes tart otthon ilyesmit, a harckocsi és a tüzérség mellett.) 6/ Úgy tűnt a grúzok felfogták a leckét, mígnem amerikai barátaik meggyőzték őket, hogy a pekingi olimpia idején az oroszok olyan lelkesen bámulják a sportot, hogy fel sem tűnik nekik, ha suttyomban visszafoglalják a területeket. Ha valami gebasz lenne, majd segítenek az amcsik. Tetté lőn a gondolat és nagy hirtelen lerohanta a grúz hadsereg az orosz békefenntartók által ellenőrzött térséget. 7/ Moszkva a nagy sport közben is észrevette.... Az orosz hadsereg egy hét alatt kiverte a grúzokat a tartományból, átlépte a grúz határt és már a bekerített Tbiliszit lőtte, melyet a grúz hadsereg szánalmas maradványai védtek, mikor a grúzok békét kértek. A térségben horgonyzó (Elrettentő.) amerikai hajókról érdeklődve figyelték, amint Grúziából a szart is kiverik. Itt tartunk most. Úgy tűnik a grúzok sejtik ezek után, hogy Moszkva nincs elragadtatva a NATO-s ötletüktől. Nem fog menni. Putyin nem hagyja. Ha emberkednek, felszántják Grúziát és bevetik sóval. Orosz érdekszféra. Akárcsak Moldávia, Ukrajna és a többi. Segíteni senki sem fog. Annyira senkinek sem fontos egy kaukázusi szemétdomb, hogy atomháborút kockáztasson miatta! Ha a SZU szétesése után Putyin az elnök és nem Borisz Vodkasovics, akkor most a balti államok se NATO tagok. De más ország a társégben nem lesz az, ez 100%. Igazságos? Helyes? Tök mindegy. Az USA se tűrné, hogy mondjuk Mexikó egy alig burkoltan ellenséges katonai szövetséghez tartozzon. Kubában a rakéták miatt milyen hiszti volt anno? Pedig elméletileg semmi közük nem volt hozzá. Mindezekhez nem kell szakértőnek lenni, de ez a szerencsétlen, Orbán seggéből szalajtott kis buzi jobban tudja és rábeszélné a grúzokat még egy háborúra, amiben annyi az esélyük, mint trójai falónak az epsomi derbin. Egy igazi faszfej, utcaseprőnek is hülye lenne, nem külügyminiszternek.
Területvédő
2016. július 09. 17:03
Most mégis mi a lófaszt csinál a magyar kormány? Februárban Putyinhoz utazik Orbán, megállapodásokat köt, metrót újíttat fel orosz cégekkel - helyesen. Szóban ellenzi a szankciókat - helyesen. Szíjjártó meghívja Lavrovot, a kölcsönös jó viszonyról zengenek ódákat. Aztán Orbán kimegy Brüsszelbe, és megszavazza az oroszellenes szankciókat - nem érdekünk az ellenszankciók miatt. Ukrajna és Grúzia NATO tagságát szorgalmazzák, ami Oroszország elzárását, az úgynevezett Anakonda-gyűrű szorosabbra fűzését jelenti - éppen ennek széttörése a legfőbb orosz érdek. Miért kell ilyen bolondságokkal rontani az orosz-magyar viszonyt?
Csigorin
2016. július 09. 12:12
A Nato letezese azota okafogyott miota nincs Varsoi szerzodes És Szovjetunio. Jelenleg egyetlen feladata hogy fugefalevelkent elfedje az amerikaiak europai jelenletet amire se igeny se szukseg nincs. Meg kell szuntetni, amerikai befolyastol mentesen az EU is szerethetobb volna.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!