„Őszintén szólva, azok a válaszok, amelyeket ma reggel adott, számomra nem kielégítőek” – jelentette ki John McCain republikánus szenátor, a kormány Bengázival kapcsolatos politikájának legvehemensebb bírálója. A miniszter azt hangoztatta, hogy az ügyben eddig harminc beosztottja tanúskodott a kongresszus előtt, és hogy a bírálói sohasem lesznek elégedettek. Clinton emellett hangsúlyozta, hogy meghallgatásának idején legkevesebb húsz amerikai diplomáciai képviselet működik súlyosan fenyegető környezetben.
A leköszönő külügyminiszter a meghallgatáson másik arcát is mutatta. A nyilvánosság előtt általában higgadt és visszafogott külügyminiszter elérzékenyülve, a könnyeivel küszködve mondta el, hogy ez személyes ügy számára, Obama elnökkel és az áldozatok családjaival együtt fogadta a támadás miatt elhunyt amerikaiak hazaérkező koporsóit.
A külügyminiszter figyelmeztetett a terrorizmus növekvő észak-afrikai jelenlétére, és azt jósolta, hogy az Iszlám Maghreb al-Kaidája (AQMI) nevű szervezet folytatja bűnös tevékenységét a térségben. „Ez nemcsak terroristák egy csoportja, hanem egy bűnöző vállalkozás” – mondta Hillary Clinton.
A Maliban és Algériában történtekre emlékeztetve a külügyminiszter kijelentette: „nem fér hozzá kétség, hogy az algériai terroristáknak Líbiából volt fegyverük. Nem fér hozzá kétség, hogy az AQMI Maliban lévő maradékainak Líbiából van fegyverük”.
A külügyminiszter felidézte, hogy „négy éve a shebaab (szomáliai iszlamista milícia) az egyik legnagyobb kihívás elé állított bennünket, de most esélyünk van” ellenük. „Meg kell hoznunk a döntést, hogy ugyanezt tesszük Maliban” – fűzte hozzá. „Készek vagyunk harcolni, és ez egy szükséges harc. Nem engedhetjük, hogy Mali északi része menedék legyen” a terroristáknak.
A globális dzsihádista fenyegetés kapcsán kijelentette: az Egyesült Államok megölheti a vezetőiket, de amíg nem nyer teret a demokrácia a térségben, addig „az instabilitásnak ezzel a szintjével kell szembesülnünk”.