Fordított évaddal érkezik a Hungarikumokkal a világ körül 8. évada
A Kárpát-medencében élő, de külföldi származású embereket mutatnak be, akik itt leltek hazára az évek során.
„Ha az őseink nagy megpróbáltatásokon átment, túlélő emberek, ezzel a képességgel adják tovább a génjeiket, amikből nekünk is csurrant-cseppent” – nyilatkozta a pszchiológus.
Interjút adott a Kontextus című You Tube-csatornának Bagdy Emőke. A neves pszchiológusprofesszor a bő egyórás beszélgetésben beszélt a magyar karakterről, és Trianon feldolgozásáról is. Mint mondta, csináltak patkányokkal egy kísérletet: vízbe dobták az állatokat, majd mielőtt megfulladtak volna, kivették őket, és rövid regenerációt követően ismét a mélybe dobták őket. Kiderült: a küzdőképességük százszorosára növekedett az átélt sokk hatására, majd a további patkánycsaládok már ezzel a képességgel lettek felvértezve.
„Vagyis az üzenet nagyon különös: ha az őseink nagy megpróbáltatásokon átment, túlélő emberek, ezzel a képességgel adják tovább a génjeiket, amikből nekünk is csurrant-cseppent, és Trianon után a mi túlélésünk és újra egységes nemzetté válásunk a bizonyíték, hogy ilyen erők működhetnek” – ecsetelte Bagdy.
Az interjú további részében szó esett a professzort ért támadásokról. Emlékezetes: tavasszal a Szkeptikusok Társasága Laposföld-díjat adott Bagdynak „a szexuális fejlődéssel és a nemi szerepekkel kapcsolatos elavult, több évtizede meghaladott álláspont magabiztos és kitartó képviseletéért és ideológiai elkötelezödésből fakadó rendszeres gendertagadó, homofób megnyilvánulásaiért”.
Továbbá a műsorban szóba került még az is, hogy hogyan lehet a szomszédban dúló háború idején megőrizni a lelki egészséget.
Nyitókép: Földházi Árpád, Mandiner