Amerika most megmentette Európát

Noha az Izrael és Irán közötti háborút nem követte az olaj árának robbanása, Európa gyorsan szembesülhetett vele, mennyire ki van szolgáltatva a közel-keleti energiaforrásoknak. Mentőövként érkezett a tűzszünet.

A volt amerikai külügyminiszter szerint ez a világ szempontjából is aggasztó.
Henry Kissinger volt amerikai külügyminiszter interjút adott a Wall Street Journalnak. Az interjúban többek között arról is beszélt, hogy szerinte Amerika már a háború szélére jutott Oroszországgal és Kínával szemben, ami szerinte a világ szempontjából is aggasztó.
Mint mondta;
„A háború szélén állunk Oroszországgal és Kínával olyan kérdésekben, amiket részben mi hoztunk létre,
mindezt anélkül, hogy bármilyen koncepciónk is lenne azt illetően, hogyan fog ez végződni vagy hova vezetne.”
„Nem lehet most azt mondani, hogy szétválasztjuk őket, és egymás ellen fordítjuk a többieket. Mindössze annyit tehetünk, hogy nem gyorsítsuk fel a feszültséget, és lehetőséget teremtünk. Ehhez pedig kell, hogy legyen valamilyen célod” – idézte a TASZSZ Kissinger interjúját.
Nyitókép: JOHN MACDOUGALL / AFP