Perrel fenyegeti az Európai Bizottság a Klubrádió és a gyermekvédelmi törvény miatt Magyarországot
Csütörtökön érkezett a hír, hogy az Európai Unió Bíróságának főtanácsnoki indítványa szerint megfelel az uniós jognak a Brüsszel által beterjesztett jogállamisági mechanizmus, és újabb szakaszához érkezett két kötelezettségszegési eljárás is: indoklással ellátott véleményt küldött a magyar kormánynak az Európai Bizottság a februártól frekvencia nélkül működő Klubrádió, valamint a nyáron elfogadott gyermekvédelmi törvény ügyében indított kötelezettségszegési eljárások kapcsán – írja a Media1 a Telexre hivatkozva.
Az Európai Bizottság honlapján megjelent közlemény arra szólította fel a magyar kormányt, hogy tartsa be az elektronikus hírközlésre, a diszkriminációra és az e-kereskedelemre vonatkozó uniós szabályokat. Amennyiben ezeknek két hónapon belül nem tesznek eleget, eljárást indítanak az Európai Unió Bíróságán.
A Klubrádió
A februárban az utolsó földfelszíni frekvenciáján is elnémuló Klubrádió ügye miatt az Európai Bizottság kötelezettségszegési eljárást indított Magyarország ellen, mivel szerintük a magyar Médiatanács erősen megkérdőjelezhető indokokra hivatkozva utasította el a Klubrádió frekvencia-használati kérelmét.
A Bizottság most kiadott közleménye úgy fogalmazott: a Médiatanács azon döntései, amelyek megtagadták a Klubrádió jogainak megújítását, aránytalanok és átláthatatlanok voltak, ezáltal sértették az uniós jogot.
Gyermekvédelmi törvény
Egy másik ügyben, a „melegellenessnek” nevezett gyermekvédelmi törvény kapcsán is véleményt küldött a Bizottság. Ebben az esetben két eljárást indítottak: egyet a nyáron elfogadott törvény, egyet pedig az LMBTQ-vonatkozású gyermekkönyvekben kötelezően feltüntetendő felelősségkizáró nyilatkozat kapcsán.
A Bizottság szerint Magyarországnak tiszteletben kell tartania a szexuális kisebbségekhez tartozók alapvető jogait a megkülönböztetéstől való mentességhez és a véleménynyilvánítás szabadságához.
- Az LMBTQ-gyermekkönyvekben kötelező nyilatkozat az EB szerint korlátozza a szerzők és könyvkiadók véleménynyilvánítási szabadságát, indokolatlanul hátrányos megkülönböztetést alkalmaz a szexuális irányultság alapján, valamint helytelenül alkalmazza a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatokra vonatkozó uniós szabályokat is.
- A törvény pedig szerintük ellentétes számos uniós jogszabállyal; egyebek mellett indokolatlan és aránytalan korlátozásokat vezettek be a melegeket ábrázoló médiatartalmakra, és az ezeket bemutató médiaszolgáltatókra, továbbá a rendelkezések sértik az emberi méltóságot, a véleménynyilvánítás és a tájékoztatás szabadságát, a magánélet tiszteletben tartásához való jogot, valamint a megkülönböztetés-mentességhez való jogot.
Nyitókép: Trenka Attila
Összesen 147 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
Csak hergeljetek. Jó az nekünk a választás előtt.
Nagy a hasonlóság az EB és a Trianoni békeszerződést ránk erőszakolók között.
"Indokolatlan, aránytalan, átláthatatlan": ugye, milyen egzakt fogalmak?...Ajtó-kapu nyitva az önkényes, jogszerűetlen brüsszeli balliberális diktatúra folytatására.
Akkor pontosítsunk. Jogsértésre hivatkozva nem kaptak frekvenciát, ők pedig nem fellebbeztek. Már a Népszabadság esetében is láthattuk, hogy egy olyan médiát, ami nem hozza az elvárt eredményt, jobb veszni hagyni, mert áldozatként több hasznot hoz.
Bejelentkezés