Mindenki ezért irigyli a magyarokat az Európai Unióban – a Bizottság mostantól büntetne érte
![](https://cdn.mandiner.hu/2025/02/nt_DBCMbn-FkFiooptLFQJafhoeX0J3Cc7hu3TaWBjI/fill/276/155/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50LzI1MTNjZWM5YmY5NjRiOGJiMDc4OTRmNmEzMjVjZDM4.jpg)
Az Európai Unió Bírósága elé kerülhet az ügy.
![](https://cdn.mandiner.hu/2025/02/nt_DBCMbn-FkFiooptLFQJafhoeX0J3Cc7hu3TaWBjI/fill/276/155/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50LzI1MTNjZWM5YmY5NjRiOGJiMDc4OTRmNmEzMjVjZDM4.jpg)
Dömötör Csaba kijelentette: a Patrióta képviselőcsoport jogi úton fogja elérni Brüsszelben az aktivista-szerződések nyilvánosságra hozatalát.
A Patrióták európai parlamenti képviselőcsoportja jogi úton fogja kikényszeríteni Brüsszelben az aktivista szervezetek támogatásáról szóló uniós szerződések nyilvánosságra hozatalát – közölte Dömötör Csaba, a Fidesz európai parlamenti képviselője Strasbourgban csütörtökön.
Az Európai Parlament plenáris ülésének szünetében Dömötör Csaba magyar újságíróknak nyilatkozva kiemelte: egyre több tudható arról, hogy az Európai Parlament és az Európai Bizottság aktivista csoportok százait pénzeli szerte Európában.
Olyan aktivistacsoportokról van szó, amelyek a liberális brüsszeli politikát képviselik minden országban, és nem a választók akaratát képviselik, hanem egy szűk elitét.
A pénzzel „jócskán kitömött” aktivista csoportok az uniós bizottság álláspontját visszhangozzák a gazdákkal szemben, a háború mellett érvelnek a békepártiakkal szemben, vagy a illegális bevándorlókkal karöltve perelnek védekező államokat. A radikális baloldali ideológiát képviselő szervezetek is jelentős pénzt kaphattak – tette hozzá.
Elmondta, az Európai Bizottság korábbi ügyvezető alelnökéhez, Frans Timmermans európai zöld megállapodásért felelős, posztjáról lemondott uniós biztoshoz köthető botrány kapcsán az is kiderült, hogy a pénzelt szervezeteknek tüntetéseket is kell szervezniük a más véleményen lévő döntéshozók vagy éppen kormányok ellen.
Ezt is ajánljuk a témában
Az Európai Unió Bírósága elé kerülhet az ügy.
A rendszer hasonlít az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynöksége (USAID) finanszírozási rendszeréhez, a művelet azonban Brüsszelben több programon keresztül zajlik – hívta fel a figyelmet.
„Azt is mondhatnám, hogy az amerikai demokratáknak és a Soros nevű spekulánsnak Brüsszelben is volt egy nagy kasszája, és abba mindig az európai adófizetők dobálták a pénzeket, miközben talán nem is tudtak róla” – fogalmazott.
Elmondta, az Európai Parlament is részt vett ebben a műveletben.
Például – mint kiderült – a tavaly júniusi európai parlamenti választást megelőzően az EP 53 milliárd forintnak megfelelő összeget osztott szét liberális médiumok között szerte Európában. Mindezt átláthatatlan módon – jegyezte meg.
Egy magyar példát említve Dömötör Csaba közöle: a Magyar Helsinki Bizottság csak 2023-ban nyolc különféle programból kapott finanszírozást, több százmilliós nagyságrendben.
„Közérdekű adatigénylésekkel fogjuk kikényszeríteni a szerződések nyilvánosságra hozatalát” – fogalmazott Dömötör Csaba, majd arról tájékoztatott: erre nemcsak EP-képviselőknek van joga, hanem minden európai tagállam állampolgárának.
„Mindenkit arra biztatunk, hogy éljen ezzel a jogával. Indítsuk el az átláthatóságért folytatott európai népfelkelést. Tudnunk kell, hogy kiket fizettek, és mit kértek ezért cserébe. Tudnunk kell azt is, hogy melyek azok a magyarországi aktivistacsoportok, melyek Magyarország érdekeivel ellentétes politikát folytatnak külföldi megrendelések alapján” – fogalmazott.
Nem csupán egy uniós szervezetek és politikusok közötti vitáról van szó – hívta fel a figyelmet. Szavai szerint azért nem, mert a „pénzzel kitömött szervezetek” olyan politikát képviselnek, amely alapjaiban megy szembe a választók akaratával olyan témákban, mint a gazdaság, a háború, a bevándorlás, vagy éppen a gyermekek védelme.
Politikájuk a magyar családok megélhetését is veszélyezteti
– jelentette ki.
Megjegyezte, Magyarországon a közintézmények folyamatosan és rendszeresen közzéteszik, hogy milyen szerződéseket kötnek és milyen összegben. Ezért is lehet vitát folytatni ezekről. Brüsszelben mindez „zavarosan és átláthatatlanul” zajlik.
Ezt is ajánljuk a témában
Az Európai Bíróság egyszer már bűnösnek találta Budapestet.
„Itt az ideje, hogy itt is világos képet kapjunk, és azok is érvényesítsék az átláthatóságot, akik ezt másokon állandóan számon kérik” – tette hozzá nyilatkozatában a Fidesz EP-képviselője.
(MTI)
Nyitókép: NICOLAS TUCAT / AFP