Én azonban anyaként, nőként szeretem. Amúgyis jó magamat ünnepeltettni…
De a nőkről szeretnék írni, nem is annyira ünnepélyesen, hanem olyan félfeministaként. Olyan családban nőttem fel, ahol anyukám sikeresebbnek tűnt, mint apukám, hiszen sokat szerepelt, professzor volt, tanszékvezető. Bár apám is sokat szerepelt, egyetemi tanár volt és tanszékvezető, de mégse volt annyira a fényen, mint édesanyám.
Otthon, apukám hatalmas tisztelettel beszélt velünk. Hölgyek voltunk, ő meg lovag. Ebben nem volt verseny. Tisztelet volt: oda-vissza. Ő volt a hős, erős, harcos férfi, mi pedig a hős, harcos nők, akiket az erős férfi megvédett.