Volt olyan cég például, amellyel ugyanazon a ferencvárosi pályázaton indulva úgy nyert a Cseh által 2018-ig vezetett Pannónia Nyomda Kft., hogy a másik vállalkozást egy egyébként könnyen kiküszöbölhető, egyszerű adminisztrációs hiba miatt kizárták a versenyből.
Újabb láncszem a céghálóban
A Cseh Katalin körül kibontakozó, EU-s támogatásokkal kapcsolatos botrány felderítése közben ráadásul különleges fejleményre bukkant a Benfentes.net szerkesztősége. A portál kiderítette, hogy a fentebb említett vállalkozások közé tartozik a Holotech Hungary Kft. is, amelynek tulajdonosa egy hasonló nevű svájci cég, a HoloTech Switzerland AG.
A vállalkozások nevének hasonlósága azért is érdekes, mert
A svájci hologramos technológiával foglalkozó cég honlapját megnézve azonban meglepő felfedezést tett a Bennfentes.net. Kiderült, hogy a svájci cég már 2013-ban kifejlesztett egy holografikus képeket készítő gépet (lenti ábra).
Fotó: Bennfentes.net
A fenti tény ismerete annak tükrében válik fontossá, hogy három évvel később az akkor még Cseh Katalin ügyvezetése alatt álló cég, ugyancsak hologramos technológia kifejlesztésére adott be pályázatot. A korábban a momentumos politikus ügyvezetése alatt álló cég ráadásul más módon is köthető a svájci cég magyar vállalatához (lenti ábrák).
Fotó: Opten.hu
További érdekesség, hogy a Holotech Hungary Kft. ügyvezetője, és a HoloTech Switzerland AG elnök-vezérigazgatója azonos, Lakatos Viktor személyében (lenti ábra).
Fotó: Opten.hu
Kapcsolódó
Már létezett a technológia, amivel milliókat nyertek Cseh Katalinék
A Pannónia Nyomda pályázatának „célja a piacon még nem lévő szolgáltatás és termék kifejlesztése” volt. Három évvel korábban azonban egy másik cég már létrehozott egy az övékéhez hasonló technológiát. Bővebben is el szeretném olvasni...
A Pannónia Nyomda pályázatának „célja a piacon még nem lévő szolgáltatás és termék kifejlesztése” volt. Három évvel korábban azonban egy másik cég már létrehozott egy az övékéhez hasonló technológiát.
A szlovák szál
„Egyre inkább kirajzolódik egy olyan nemzetközi cégháló, amelynek vezetői és tulajdonosi körében az elmúlt években rendkívül sok volt az átfedés, mint ahogy azonos székhelyeket, illetve fióktelepeket is találunk” – olvasható a Demokrata csütörtöki írásában.
A portál eredeti, teljes cikkét a témában ide kattintva olvashatja el.
Szlovákiában is megkezdődött annak a politikai nyomásgyakorló hálózatnak a leleplezése, amelyet a Szuverenitásvédelmi Hivatal vizsgálatai korábban már feltártak Magyarországon.
A Momentum EP-képviselője szerint reális veszély a magyar uniós tagság elvesztése, mivel szerinte az Orbán-kormány már most is lábbal tiporja az EU alapértékeit.