Az MSZP miniszterelnök-jelöltje nem tűri a pártjában az árulást és a Fidesszel való kollaborációt, az ellen – szavai szerint – tűzzel-vassal harcolni fog. Botka László a 168 óra című hetilap csütörtöki számában megjelent interjúban arról is beszélt, hogy ősszel programot hirdet, amelynek része, hogy kormányra kerülésük esetén hatszázezer forintos bérig mindenkinek csökkenni fog az adóterhe. Az MSZP miniszterelnök-jelöltje a lapnak elmondta, az MSZP kongresszusa 96 százalékkal nemcsak őt szavazta meg, hanem a programját is elfogadta. A programot előtte megvitatták, megtették a módosításokat, most már az az MSZP hivatalos irányvonala és stratégiája – részletezte.
Ellenáll a zsarolásnak
Botka László szerint „ha valamit közösen eldöntünk, és valaki egy hónappal később nyíltan, a sajtóban kritizálja, az árulás”. Az MSZP álláspontjával ellentétesnek minősítette Molnár Zsoltnak, a párt országos elnökségi tagjának a véleményét, aki szerint hagyni kellene, hogy az LMP önállóan indulhasson és az MSZP nem vitathatja el, hogy Gyurcsány Ferencnek, a DK elnöknek a parlamentben a helye. Botka László szerint sérti Gyurcsány Ferenc érdekeit, mert a DK elnöke lemondott 2018-ról, csak az MSZP-t szeretné elfoglalni és akkor 2022-ben, mint az ellenzék vezére térhetne vissza. „Ellenálltam és ellen is fogok állni minden olyan zsarolásnak, amely rossz szövetséget akar rám és az MSZP-re erőltetni” – fogalmazott.
Elmondta, nem ismer olyan választási szövetséget, amely csak egy településre koncentrál, de meg akar állapodni a DK-val. A szocialista politikus szerint a Jobbik és a kispártok érdekeit is sérti. A Jobbikét azért, mert belépéséig Vona-Orbán-harcról szólt minden, most pedig Orbán-Botkáról beszélnek a választók. A kispártok érdekeit azért sérti, mert ezek a pártok a túlélés érdekében feláldoznak mindent, csak játszadoznak – mondta, hangsúlyozva: neki azonban Orbán Viktor és a Fidesz leváltása az élete. Megerősítette ugyanakkor, hogy 106 közös egyéni jelölt és közös lista kell. Botka László hangsúlyozta, két pólus van: az egyik oldalon Orbán Viktor áll, a másikon a kormányváltást akaró demokraták. Ha az utóbbi oldalon lesznek régi meg új, esetleg legújabb pólusok, az nem a kormányváltást, hanem Orbán hatalomban tartását segíti – vélekedett.