Kívül tágasabb!

2015. június 17. 14:35

Akármennyire kemény is, de ki kell mondanunk: Európa nem oldhatja meg a fél világ problémáit! Meg kell szüntetni azt a húzóhatást, amely újabb milliókat serkent vándorútra.

2015. június 17. 14:35
Kiszelly Zoltán
Kiszelly Zoltán

„Miközben Nyugat-Európába áramlik az új és képzetlen munkaerő, addig a termelés zöme már régen az Eurozónán kívülre, vagy Ázsiába költözött. Európában még mindig túl kevés gyermek születik, és a fiatalok közül sajnálatosan kevesen választanak műszaki pályát. A megmaradt termelőüzemekbe pedig leginkább szakmunkások és mérnökök kellenének. Azért, hogy a most érkező tömegekből a mai szisztéma majd 20-25 év múlva kitermeljen néhány ezer mérnököt és orvost, kár százezreket beengedni. A hiányzó specialistákat – amerikai, vagy ausztrál mintára – irányított bevándorlással is Európába lehetne csábítani.

A képzetlen bevándorlók tömegeit korábban a cselédipar és a szezonmunka még felszívta, de 2004 óta erre már ott vannak a képzettebb és problémamentesebb kelet-európaiak is. Jobban dolgoznak, igaz ezért kicsivel drágábbak is. Ráadásul a nyugati országokban is elkezdik a passzív őslakosság munkára fogását: Angliában két év munkanélküliség után jön a közmunka, máshol a munkanélküli-ellátás időtartamát csökkentik tovább. Az egyre kevesebbet fizető cselédipari munkahelyekért dúló verseny tehát élesedik.

Ettől merőben eltér az 1900-as évek körüli nagy amerikai bevándorláshullám, az 1944/45-ben, vagy éppen 1956-ban nyugatra menekülő magyarok sorsa, valamint a kelet-európai munkaerő 2004 utáni nyugatra áramlása. Ezek azért is tudtak lökést adni a célországoknak, mert azonos kultúrájú, képzett, és könnyen asszimilálható tömegek érkeztek. Ők nem Afrikát, vagy a Dzsihádot akarták Cleveland-be exportálni, hanem egy jobb élet reményében felolvadtak a népek nagy olvasztótégelyében, vagy maguktól álltak be a sorba. Mert az USA, vagy Ausztrália eleve olyan bevándorló ország, amely erre lett kitalálva.

Európa a nemzetállamai miatt volt (eddig legalábbis) sikeres. Az EU egységes belső piaca a protestáns munkaetikára és a nemzetek közötti racionális munkamegosztásra épült. Akármennyire kemény is, de ki kell mondanunk: Európa nem oldhatja meg a fél világ problémáit! Meg kell szüntetni azt a húzóhatást, amely újabb milliókat serkent vándorútra.

A bevándorlás kérdését az EU az eddigi, láthatóan kudarcos stratégia mentén akarja megoldani. Brüsszel hatalma újabb kiterjesztéséért cserében feláldozná az európai értékeket és akár a nemzetállamokat is. Mi, magyarok látjuk az elrettentő nyugati példákat. Ezért kell a brüsszeli kvótarendszerre nemet mondanunk!”

Összesen 54 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
pemete jakab
2015. június 17. 23:01
"Európa nem oldhatja meg a fél világ problémáit!" Pedig ehhez csak ki kellene iktatni a világpolitikából az USA-t.
pemete jakab
2015. június 17. 23:00
"Meg kell szüntetni azt a húzóhatást, amely újabb milliókat serkent vándorútra." Az is lehet, hogy ezeket az embereket inkább valami taszítja helyben, mint vonzza valami a távolban.
apoa
2015. június 17. 21:42
Pontosan igy.
brekker
2015. június 17. 20:35
Magyarország pedig nem oldhatja meg Európa problémáit. Amíg a Kárpát-medence jelentette Magyarországot, addig lehetett valamiféle "emberek közötti szolidaritásra" apellálni errefelé. Azóta viszont erre nincsen alapja Európában senkinek.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!