Gulyás Gergely szerint Merkel csak hazabeszélt

2015. február 02. 20:52

A fideszes politikus szerint azért mondta Angela Merkel az Orbán Viktorral közösen tartott sajtótájékoztatón, hogy nem tud mit kezdeni az illiberális szóval a demokráciával összefüggésben, mert figyelembe kellett vennie a német belpolitikai adottságokat.

2015. február 02. 20:52

A fideszes Gulyás Gergely szerint az illiberális demokráciával kapcsolatos újságírói kérdés megválaszolásakor a nagykoalícióban kormányzó Angela Merkel német kancellárnak országa „belpolitikai adottságait” is figyelembe kellett vennie. Az Országgyűlés alelnöke, a törvényalkotási bizottság elnöke azzal kapcsolatban nyilatkozott az MTI-nek, hogy Angela Merkel az Orbán Viktor miniszterelnökkel folytatott hétfői budapesti tárgyalást követő sajtótájékoztatón kérdésre közölte: az illiberális szóval a demokráciával összefüggésben nem tud mit kezdeni. A kancellár azt mondta, beszéltek a demokráciáról, annak sajátosságairól, és ezt a párbeszédet el kell mélyíteni, mindazonáltal meglátása szerint a demokrácia gyökerei mindig is a liberalizmushoz kapcsolódtak.

Gulyás Gergely megjegyezte, hogy az illiberális demokráciával kapcsolatos kérdést egy német újságíró, a Frankfurter Allgemeine Zeitung újságírója tette fel a kancellárnak. „Nyilvánvaló, hogy ennek belpolitikai vonatkozásai vannak, és a kancellárnak erre is tekintettel kell lennie, hiszen ebben a ciklusban Merkel nagykoalícióban kormányoz, míg az előző ciklusban a liberális FDP-vel kormányzott. Tehát nyilván ő a válaszában ezeket a belpolitikai adottságokat is figyelembe kellett, hogy vegye” – mondta a fideszes politikus.

Arra a felvetésre, hogy Angela Merkel a társadalmi párbeszéd jelentőségét méltatta a tájékoztatón, Gulyás Gergely úgy reagált: egyetért azzal, hogy fontos a párbeszéd, ennek sok formája van, és a magyar kormány a párbeszéd számtalan formájával élt is az elmúlt években, és él most is. „Mi ezeknek a hangsúlyozását önmagában nem tekintjük kritikának” – tette hozzá.

A kormánypárti képviselő összegzésként úgy értékelt: elismerést jelent a magyar politikának, hogy a német kancellár Budapest vendége volt. Ez szerinte egyértelműen cáfolja azokat az ellenzéki vádakat, amelyek az elmúlt egy-másfél évben „valamiféle elszigeteltséggel kapcsolatosan megfogalmazódtak”.

A hétfői Orbán-Merkel-sajtótájékoztatót követő ellenzéki reagálásokat Gulyás Gergely úgy kommentálta: az ellenzék nem tudja beismerni a korábbi állítások valótlanságával kapcsolatos kudarcot.

Összesen 49 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Tintamin
2015. február 03. 12:39
Te szerencsétlen mameluk, te tesibőlfelmentett gyökér! Valamikor szépreményű szakpolitikusnak indultál, mára egy gerinctelen seggnyaló senkiházi lett belőled, Gergőke, sajnállak, hogy így végezted.
sine ira et studio
2015. február 03. 11:58
Gergő, ennek legalább annyi értelme volt, mint ragaszkodni a tartalommal, értelemmel, súllyal nem bíró, de annál rosszabb hangzású illiberális baromság nyomatása Viktor részéről.
sine ira et studio
2015. február 03. 11:58
Gergő, ennek legalább annyi értelme volt, mint ragaszkodni a tartalommal, értelemmel, súllyal nem bíró, de annál rosszabb hangzású illiberális baromság nyomatása Viktor részéről.
Forsz
2015. február 03. 09:43
Az illiberalizmussal az a gond, hogy egy nem túl nagy ország első embere említette meg, dobta be a köztudatba. Ha ezzel egy nagyhatalom vezetője hozakodik elő, bizonyára még nagyobb port ver fel - bár így is eléggé elhomályosult sok vaskalap alatti tekintet. Hogy mégis veregeti a biztosítékot bizonyos körökben, az pedig azért van, mert Orbánt - bár szeretnék, - de már képtelenek levegőnek venni. Orbánra az is odafigyel már, aki "nem ért vele egyet"; bár tüntetően úgy tesz, mintha oda sem figyelne, de közben a füleit hegyezve bambán bámul. Ha pedig nem titkolja az érdeklődését, akkor azért figyel és lesi minden szavát, hogy beleköthessen. Mára a neoliberalizmus egy poshadt pocsolyává vált, amely dögvészt terjeszt. Ezt kellene belátni. Nincs ezen mit szégyellni, ugyan ez történt a marxizmus-leninizmussal is, pedig az jóval nagyobb formátumú és ígéretesebb ideológia (volt). A neoliberalizmust ma védelembe venni jó esetben konformizmus, igazodási kényszer; beállás egy ma már elavult, bizonyítottan hamis és káros ideológia foszladozó ernyője alá. Haszonszerzésre valló, következményekkel mit sem törődő, rövid távra is alig látó, seggnyaló gazemberkedés. Rossz esetben pedig a hülyeséggel határos magatartás. Orbán - és nem csak ő - megelégelte ezt a körtáncot a hamis bálvány körül és lépett annak ledöntése, de legalább is megingatása érdekében. Nem biztos, hogy ez első próbálkozásra sikerül, de nem kell feladni a harcot. Ha sikerül, akkor a zsidók irreálisra turbózott befolyásának annyi. De lehet fordítva is nézni: ha a zsidók torzító befolyását sikerül a fejlett világban semlegesíteni, eliminálni, minden esély meg van reá, hogy a társadalmat romboló neoliberalizmus kimúlik, mint egykor a pestisjárvány.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!