Szijjártó szerint szükség van a Déli Áramlatra

2014. november 20. 16:28

A külgazdasági és külügyminiszter szerint Magyarországnak és Szerbiának is érdeke a Déli Áramlat megépítése, ezért arra kérik az Európai Bizottságot és Oroszországot, hogy újítsák fel a gázvezetékről szóló párbeszédet.

2014. november 20. 16:28

Magyarország és Szerbia érdeke is az, hogy megépüljön a Déli Áramlat gázvezeték, mert ezzel a két ország hozzájárulhat Közép-Európa energiabiztonságának jelentős növeléséhez – hangsúlyozta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Belgrádban, a Magyar-Szerb Üzleti Fórum megnyitóján.

Halljuk és értjük az ezzel kapcsolatos aggodalmakat és kritikákat, de szeretném felhívni a figyelmet arra, hogy ennek a gázvezetéknek a megépítése az egész térség számára a gázvezetési útvonalak diverzifikációját fogja jelenteni” – fogalmazott. Hozzátette: ezért is kérik arra az Európai Bizottságot és Oroszországot, „hogy újítsák meg és gyorsítsák fel a párbeszédet, amelynek célja az, hogy a Déli Áramlat gázvezeték az Európai Unió energetikai szabályozásával minden tekintetben összhangban álljon”.

Összesen 12 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
ciprióta
2014. november 21. 07:15
A jelenlegi orosz belpolitikai és belgazdasági helyzet alapos ismeretében állitom...semmi szüksége nincs a kontinensnek ujabb gázvezetékre. A jelenlegi kapacitások kihasználtsága már csak kétharmados és a felhasználás is évről-évre csökken. Az oroszok a kitermelést már visszafogták és a fejlett országok által biztositható technológia hiányában hamarosan le kell mondjanak egy sor feltárási területről. Kina szintén alaposan beleszart putyin lelkébe és nem sieti el a finanszirozást. Az oroszoknak pedig nincs pénzük és a közeli évtizedben nem is lesz. Ehhez még hozzájön a sulyosbodó belpollitikai válság Oroszországban. PUtler napjai meg vannak számlálva, már most politikai hulla.
zoles
2014. november 20. 23:03
Az is hülye aki vitatja!
Tintamin
2014. november 20. 20:48
Nem karcolta a torkodat, Petike? És mennyit kaptál érte zsebbe? Kijön egy nyaraló Szocsiban?
korona
2014. november 20. 17:47
(bemásoltírás)---------------------------------------------------------------- SE NYUGATRÓL, SE KELETRŐL UKRAJNA FÁZIK VAJON KIK ENNEK OKOZÓI? Leállnak az ukrán erőművek, elfogyott a szén 2014.11.20 16:00 Jurij Zjukov ukrán energia- és szénipari miniszter bejelentette, hogy Ukrajna nem rendelkezik a tél átvészeléséhez szükséges 3,1 millió tonna szénnel. November 19-én reggel két hőerőművet már leállítottak, mert több napja szén nélkül maradtak. Zjukov elmondása szerint a Zmiev hőerőmű széntartaléka alig 30 ezer tonna, ami már csak néhány napra lenne elegendő. A helyzet továbbra sincs megoldva, és egyelőre az a leglogikusabb alternatíva, hogy Dél-Afrikából próbálnak szenet vásárolni. Zjukov elmondása szerint az erőműveknek legalább 3-3,1 millió tonna széntartalékkal kellene rendelkeznie, hogy a télen végig biztosított legyen a kiegyensúlyozott működés. A miniszter elmondása szerint zavarok jelentkezhetnek a tömegközlekedésben, akár az időjárási viszonyok hatására is instabillá válhat a hálózat és megszűnhet az áramellátás, mert a szénhiány miatt a következő napokban egyre több erőművet kell leállítani. Alig néhány napja Petro Porosenko ukrán államfő elrendelte, hogy a minisztérium készüljön fel az elektromos áram importálására Oroszországból. Ukrajna az délkeleti régiókban az orosz többségi lakosság függetlenedési törekvéseinek leverésére irányuló vesztes háborúban szénbányáinak 80%-át elveszítette. A korábbi Donbassz régióban található széntartalékok adták az ország áramtermelésének közel 40%-át, így a vesztes háború miatt Ukrajna áramellátása ellehetetlenült. A Donyecki Népi Köztársaság elnöke már bejelentette, hogy addig nem indul újra a szénszállítás Ukrajna területére, ameddig Kijev fel nem hagy minden ellenséges tevékenységgel a határ mentén. A fronton azonban azóta is zajlanak az összecsapások, bár a minszki megállapodás idején fennálló frontvonal nem módosult jelentősen, az akkori frontvonal határvonalként látszik megszilárdulni. Ukrajna nem csak széntartalékait veszítette el, de korábban a Gazprom leállította a gázszállítást az országba (miután 8 hónapon át nem fizettek a gázért), így Ukrajna nem tudta feltölteni gáztározóit a télre. A tárgyalássorozat végén megállapodás született arról, hogy Oroszország humanitárius szempontok miatt újraindítja a gázszállítást, előrefizetéses rendszerben. Se a fegyveres puccsal hatalomra jutott atlantista kormány, se a rendszerváltást támogató nyugati országok nem tudták megoldani az ország energiaproblémáját. A kormány alkalmatlannak bizonyult alapvető feladatai ellátására, a nyugati országokról pedig nyilvánvalóvá vált, hogy még saját energiafüggetlenségükről sem tudnak gondoskodni, nem hogy egy újabb tagállaméról.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!