Ezért nem lesz sokáig euró itthon a Jobbik szerint

2014. július 28. 19:21

A következő tíz évben sem lesz Magyarországon euró, véli a Jobbik. Volner János ezt abból olvassa ki, hogy a jegybank átfogó bankjegycserére készül.

2014. július 28. 19:21

„Ezzel a megszorító politikával az Orbán-kormány számolt azzal, hogy nem lesz esély arra, hogy bevezessék az eurót, hozzáteszem, a Jobbik ezt nem is támogatná. Azonban a kormány most már egyre reálisabban látja a saját korlátait és lehetőségeit, és számol azzal, hogy ezzel a bankjegycserével legalább tíz évig nem lesz Magyarországon euró” — mondta a Hír TV híradójában elhangzott riportban a Jobbik politikusa.

Összesen 36 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Berecskereki
2014. július 29. 09:00
Látszólag a téma nem ide tartozna, mégis e témával is kapcsolatos. Az unióban és az EP-ben a problémát abban látom - ez is megjelenik Orbán Viktor beszédében - hogy elvesztette az eredeti funkcióját, amiért létrehozták. Eredetileg egy gazdasági közösség volt, racionális kérdésekkel foglalkozott, melyet kompromisszumok révén oldott meg. Ahogy elkezdték bővíteni egyre jobban dominált benne a pártpolitika. Mára elérte azt a stádiumot amikor a pártpolitika megelőzi a gazdasági racionalitást - ezt jelzi a görbe uborka és ehhez hasonló témák - és a fő hangsúly a ki-kit győz le magatartáson van. Az egyes pártok csoportosulása is ezt követi. Amennyiben ezen nem történik változtatás, sőt amennyiben Jean-Claude Juncker által képviselt és Martin Schultz által támogatott vízió nyer megvalósítást ez a válság súlyos következményekkel fog járni.
kjkj945
2014. július 29. 08:19
http://hu.wikipedia.org/wiki/Konvergenciakrit%C3%A9riumok_(Eur%C3%B3pai_Uni%C3%B3) Ja meg hogy az ország is akarja!
Berecskereki
2014. július 29. 07:28
Már megint a HVG és a „hiteles” forrása. Vajon ez is olyan hiteles forrásból származik, mint a bajai videofelvétel? „Átfogó készpénzcserére készül a Magyar Nemzeti Bank, mondta a HVG-nek név nélkül több kereskedelmi banki forrás is. "A Magyar Nemzeti Bank - a világ többi jegybankjához hasonlóan - folyamatosan törekszik a bankjegyek védelmi szintjének és minőségének emelésére. E forgalmi szempontoknak való jobb megfelelőség érdekében végzett vizsgálatok az általános szakértői tevékenysége részét képezik, ami a lakosság számára a természetéből fakadóan nem érzékelhető. Amennyiben e szakértői elemzések a készpénzforgalmat érintő változtatásokat látnának szükségesnek, arról a jegybank az összes körülményt mérlegelve - általa eddig követett gyakorlat szerint - kellő időben, és megfelelő előkészítettség mellett hoz döntést." Forrás: HVG, Index, Pénzcentrum Az Index és a Pénzcentrum is a HVG-től vette át a hírt. Rémhírterjesztő hírlánc? Az euró bevezetésének feltétele; Infláció, költségvetés hiánya a GDP-hez mért aránya 3 %-on belül, az adósságállomány 60 %-on belül, vagy folyamatosan csökkenő, a kamatláb maximum 4,81 % lehet. Mindezt az ERMI II tagság keretén belül két évig teljesíteni kell. Magyarország az elmúlt időben ezeket a feltételeket nem teljesítette, mivel a kormány a konvergencia programban az általa megfogalmazottakat soha nem teljesítette. Az infláció, a költségvetési hiány meghaladta a 3 %-ot, az adósságállomány 60 % fölött volt és folyamatosan nőtt. Ezért volt az ország túlzottdeficit-eljárás alatt. Az előzőekben írtak felhasználásával a konvergencia programból, beszámolóból kiolvasható, hogy elméletileg mikortól lenne lehetséges az euró bevezetése. A mostani adatok alapján akkor, amikor a költségvetési hiányt meghaladóan nő a GDP, amely csökkenti a GDP arányában mért adósságállományt. Esetleg szufficites (bevételi többlet) lesz a költségvetés és megfelelő saját forrás áll rendelkezésre az adósság csökkentésére. Mindez azonban nem jelenti, hogy bevezetésre kerül az euró, mert nem mindegy, hogy milyen a forint árfolyama, a jövedelmek nagysága, növekedési üteme. Ennek problematikáját az első időszakban jól érzékelhetjük azoknál az országoknál ahol bevezetésre került.
Akitlosz
2014. július 28. 22:14
Magyarországon azért nincsen euró és azért nem is lesz, mert azon kevés téma közét tartozik, amiben minden politikai erő egyetért. Egyik sem akar eurót. Csak ezt nyíltan nem mondhatják ki, mert elvileg kötelező lenne bevezetnie az országnak az eurót. Ha akarnának a politikusok eurót, akkor már 8 éve az lenne. 2006. július elsejével már be lehetett volna vezetni, ha lett volna rá politikai akarat. De mivel ma sincsen, így nem lesz euró.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!