Aki titkosszolgálati múlttal rendelkezik, méltatlanná válik e pótlékra – írta tájékoztatásában a szaktárca. Rétvári Bence, a KIM parlamenti államtitkára vasárnap közölte, hogy 109 egykori III/III-as ügynöktől, illetve örökösétől vonja meg a kormány a nyugdíjpótlékát. A Hír Televízió híradójában elhangzott: a tárcán belül felállított bizottság körülbelül ezer olyan embert vizsgált meg, aki még a kommunista rendszerben kapott állami kitüntetést, és emiatt nyugdíjpótlékra volt jogosult. A testület azoktól vonja meg a havi 8 ezertől 16 ezer forintig terjedő juttatást, akik szerepet játszottak az 1945 és 1949 közötti demokratikus államrend leépítésében, az 1956-os forradalom leverésében, az MSZMP-ben és a KISZ-ben, állami vezetők voltak a szocializmus alatt vagy titkosszolgálati múltjuk van. „A szám még nem végleges, a bizottság még vizsgálja a többi érintett nyugdíjkiegészítését” – tették hozzá.
Másnap Schiffer András, az LMP társelnöke írásbeli kérdéssel fordult Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszterhez, hogy megtudja, a kormány milyen lista alapján akarja megvonni az egykori állampárti ügynökök és örököseik nyugdíjpótlékát. A független országgyűlési képviselő közleményében azt írta: az állampolgároknak joguk van tudni, honnan van pontos információja a kormánynak arról, kik az egykori III/III-as ügynökök, milyen listákból és szempontrendszer alapján szemezget a nyugdíjpótlékokkal kapcsolatban a minisztérium.
A Jobbik félmegoldásnak, megkésett látszatintézkedésnek nevezte, hogy a kormány ezrek helyett alig száz embertől vonná meg a nyugdíjkiegészítését azért, mert a pártállami rendszerben pozíciókat töltöttek be. A párt szerint nem szabad tovább várni és a kormány „utolsó esélyéhez” érkezett, hogy „megnyugtató választ” adjon a Magyar Szocialista Munkáspárt (MSZMP) és a Magyar Kommunista Ifjúsági Szövetség (KISZ) vagyonának 1989-es törvénytelen átjátszásával kapcsolatban. Erről Gaudi-Nagy Tamás beszélt hétfői sajtótájékoztatóján.
A jobbikos politikus ismertette: az Országgyűlés hétfői ülésén interpellációval fordul a nemzeti fejlesztési miniszterhez, hogy megtudja: a kormányzat hogyan kívánja visszaszerezni a magyar polgárok vagyonát, illetve hogyan akarja érvényesíteni a jogkövetkezményeket „a törvénytelen haszonélvezőkkel” szemben.