Feleslegesnek tartja az Európai Bizottságot Surján László

2012. november 07. 10:32

Az Európai Parlament alelnöke szerint Németország és Franciaország mellett Közép-Európa az EU „harmadik motorja” lehetne. Surján László Bécsben arról is beszélt: véleménye szerint „az Európai Unió bizottsága hosszú távon felesleges”.

2012. november 07. 10:32

Közép-Európa hasznos kezdeményezésekkel gazdagíthatja az egész Európai Uniót – fogalmazták meg egy pódiumbeszélgetés résztvevői, köztük Surján László (Fidesz), az Európai Parlament alelnöke kedden Bécsben. Surján László a bécsi magyar nagykövetség és az Osztrák Tudományos Akadémia közös rendezvényén úgy vélekedett, hogy Németország és Franciaország mellett Közép-Európa az EU „harmadik motorja” lehetne. A régi német-francia motor ereje meggyengült és más tagállamok nélkül nem tudja végrehajtani kezdeményezéseit – mondta.

Közös javaslatokkal Közép-Európa az egész EU számára hasznos szerepet tölthet be – fejtette ki. Rámutatott, hogy az Európai Unióban jelenleg is vannak laza csoportok, mint például az északi országok csoportja. Nem szabad, hogy Közép-Európa az Európai Unióval szemben határozza meg magát – vélekedett. Az EU-n belül vannak ellentétes érdekek, de végül mindig kompromisszum születik – hangsúlyozta.

A Magyar Nemzet az APA osztrák hírügynökséget idézve arról is beszámolt: Surján szerint „az Európai Unió bizottsága hosszú távon felesleges”. Surján László azt mondta, az EU-nak a bizottságból, a parlamentből és a tanácsból álló politikai struktúrája kezdetben jól működött, amíg annak egyfajta motorra volt szüksége. Az unió lisszaboni szerződéséből következő változások nyomán azonban a bizottság hosszú távon szükségtelenné válik. „Túl sok emberből áll, túl drága. A tagjai nem állnak politikai ellenőrzés alatt és nem tartoznak felelősséggel, ami így egyértelműen antidemokratikus is” – mondta. „Az az ostoba elképzelés pedig, hogy ahány tagállam, annyi biztosnak kell lennie, kissé nevetségessé teszi a munkát” – tette hozzá. Egy erős Európa tanácsi elnökkel és egy teljes jogú Európai Parlamenttel az unió „láthatóbb, demokratikusabb és olcsóbb lenne” – tette hozzá a magyar politikus.

Összesen 23 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Gregorius
2012. november 07. 17:12
Úgy érzem, hogy nem látja át igazán a rendszer működését. A Bizottság az Unió kormánya, bár nincsen alárendeltség a Parlamenttel szemben, inkább együtt döntenek, például az Irányelvek elfogadásáról. A Bizottság alkalmazottait, a Biztosok (Miniszterek) kivételével nem a tagállamok delegálják, hanem kegyetlen, többlépcsős versenyvizsgák alapján választják ki, ezek a különböző szintű ügyintézők, akik nélkül az egész szervezet nem működne. A magyarok kifejezetten sikeresek voltak a versenyvizsgáknál, így egy rakás honfitársunk dolgozik kint a Bizottságnál. Egyébként úgy tudom, hogy Nagy-Párizs adminisztrációját többen intézik, mint ahányan a Bizottságnál vannak. Összefoglalva, ha a Bizottságot felszámolják, megszünik maga az Unió is,Parlamentestől, erről meg egy ország nem dönthet, legfeljebb arról, hogy saját maga kilép.
luga
2012. november 07. 15:22
Valakinek kell foglalkozni az uborkák egyenességével, a csirkék jólétével, és egyéb nagyon fontos kérdésekkel.
black and white
2012. november 07. 13:11
Feleslegesnek tartom Surján László politikai jelenlétét.
antioxi
2012. november 07. 12:33
Surján téved! Az europai bizottság már a legrövid távon is felesleges. Fel kell oszlatni, beszántani és sóval behinteni az irodáik helyét és gyorsan elfelejteni, hogy valaha is volt egy ilyen senki által ki nem nevezett, bürokrata-anarcho-marxista-maoista-globalista-intercionista kártékony banda.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!