Sej, a román jogállamban szól a zene, szól
És azt a kérdést senki fel sem teszi magának, hogy ez az ország egyébként miért is kap EU-s pénzeket – vagy ha ők kapnak, akkor velünk pontosan mi is a baj. Kohán Mátyás írása.
A demokrácia erősítésének jelentőségét emelte ki a Demokráciák Közösségének az ENSZ-közgyűlés magas szintű ülésének „margóján” megrendezett tanácskozásán a magyar külügyminiszter.
Martonyi János arról beszélt, hogy a 2000-ben alakult Demokráciák Közössége mára „felnőtt”, és megvan a lehetősége arra, hogy a 21. században a nemzetközi kapcsolatok egyik meghatározó szereplőjévé váljon. A külügyminiszter gratulált a szervezet nemrégiben kinevezett főtitkárának, Maria Leissnernek, és biztosította, hogy a Demokráciák Közössége mindig számíthat Magyarország támogatására. Martonyi János továbbá elismerését fejezte ki Mongóliának, amiért az ázsiai ország kiválóan látja el a szervezet elnöki feladatait – írták.
„Valószínűleg különbözőek a nézeteink a demokrácia mibenlétének részleteivel kapcsolatban, de abban mindannyian egyetértünk, hogy melyek azok az alapelvek, amelyek nélkül a demokrácia mindössze egy üres jelszó” – idézték a közleményben a külügyminisztert. Martonyi János kiemelte, Magyarország azon van, hogy a határain belül és külföldön is erősítse a demokráciát. A külügyminiszter arról is beszélt, hogy a demokrácia értékeit nem lehet tanítani, hanem meg kell osztani a tapasztalatokat a partnerországokkal, és meg kell kérdezni tőlük, hogy azokból mit találnak hasznosíthatónak.