Schiffer: A Fidesz-KDNP nem érdekelt a múlt feltárásában

2012. február 13. 13:00

Az ellenzéki politikus szerint a kormánypártok nem érdekeltek a múlt feltárásában, mivel megakadályozták az aktanyilvánosságról szóló javaslata tárgysorozatba vételét.

2012. február 13. 13:00

Schiffer András közlése szerint a kormánypárti képviselők tartózkodása megakadályozta, hogy az alkotmányügyi bizottság tárgysorozatba vegye az LMP aktanyilvánosságról szóló javaslatát. A párt még decemberben nyújtotta be az állambiztonsági múlt átláthatóvá tételéről szóló javaslatát indítványt. Schiffer visszautalt korábbi szavaira, amelyek szerint a múlt titkai nagyban „mérgezik” a mai közélet viszonyait, mert nem tudható, hogy az állambiztonsági hálózatok kapcsolatrendszerei „miként fertőzték” a rendszerváltozás folyamatait.

A politikus szerint az átmeneti törvény elfogadásakor úgy tűnt, hogy a Fidesz-KDNP elkötelezi magát a múlt feltárása mellett, mert a jogszabály egyik passzusa megteremtette az állambiztonsági akták nyilvánossá tételének alkotmányos alapjait. Hozzátette ugyanakkor, hogy a hétfői bizottsági ülésen bár érdemi ellenvetés nem hangzott el, a kormánytöbbség „bátor és egyhangú tartózkodással” megakadályozta, hogy a parlament érdemben tárgyalhasson az állambiztonsági akták nyilvánossá tételéről. Schiffer szerint ez azt mutatja, a kormánypártok nem érdekeltek a múlt feltárásában. Kijelentette, hogy ebbe nem hajlandó belenyugodni, ezért a parlament plenáris ülése elé viszi a kérdést. „Kíváncsi vagyok, arra, hogy Orbán Viktor és társai az Alkotmányügyi bizottság kormánypárti képviselőihez hasonló gyávasággal fognak-e viszonyulni egy ilyen előterjesztéshez” – mondta.

Összesen 12 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
imres
2012. február 13. 16:08
Persze. Az állambiztonsági szolgálat dokumentumainak nyilvánosságra hozatala biztos lendítene az ügyön. Mint ahogy az MSZMP PB. iratainak teljes körű nyilvánossága és a bíróságok 1956 után zajlott pereinek nyilvánosságra hozatala is. Csak 2 példa: Miért titkos az MSZMP PB. határozatának az a része, ahol Gyurcsány Ferencet a KISZ KB. titkárának javasolják és a személyes jellemzés megvitatása zajlik? Miért titkosak a Bibó per (másodrendű vádlott: Göncz Árpád) iratai?
trespass
2012. február 13. 14:27
Hova tünt a sok Gönczöt sározó mocsok? Kéne magyarázni a bizonyítványt!
trespass
2012. február 13. 13:27
Szar, szemét banda! Tény leg ne arra figyeljünk amit ugatnak!
bookmark
2012. február 13. 13:25
Schiffer part nelkuli ellenzeki politikus nyilatkozatai valoszinuleg csak Daniel Cohn-Benditet erdeklik. Andraska gyere vissza, ha lesz majd partod.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!