Friss kutatás: egy egész társadalmi réteg ellenzi Ursula von der Leyen legújabb tervét
A magyar gazdák ellenzik a brüsszeli javaslatot.
A brit lap publicistája szerint az IMF nemet fog mondani arra, hogy megszorítások nélküli hitelkeret-megállapodást kössön Magyarország.
Magyarország a legutóbbi állam, amely „kolduló edényével” az IMF-hez fordult attól tartva, hogy az adósságválság továbbterjed - írta Katheryn Hopkins a The Times gazdasági rovatában. A szerző megemlítette: az IMF és az Európai Bizottság megerősítették Magyarország kérését. Emlékeztetett, hogy a korábbi kölcsön lejárta után a jobbközép kormány saját politikai elképzeléseit alapján kísérelte meg ösztönözni a gazdasági növekedést, de az eurózóna adósságválsága, valamint a gyenge magyar gazdasági kilátások miatt a kormányzat hirtelen fordulatot tett. Elemzők figyelmeztették a kormányt, hogy ha megszorító feltételek nélküli megállapodást szeretne kötni Orbán Viktor, akkor kemény tárgyalásokkal néz szembe. A cikk végül megemlítette a „hatalmas” különadókat, valamint a magánnyugdíjpénztári alapok államosítását.
A lap egyik publicisztikája kitért arra, hogy miután a kormány ragaszkodott ahhoz, hogy nincs szüksége az IMF-re, Magyarország 18 hónap után hivatalosan is segítséget kért. A szerző mindezt a devizahitelek nagy számához kapcsolta, ami azért lett veszélyes „taktika”, mert a forint gyengülni kezdett. A kérdés most az, hogy az IMF teljesíti-e Orbán Viktor vágyát, hogy az ország elkerülje a hagyományos készenléti megállapodást és egy elővigyázatossági hitelkeretet köthessen. A publicista szerint Christine Lagarde, az IMF vezetője szerint a válasz „nem” lesz – olvasható a Médianéző keddi összeállításában.