Bércsökkenés jöhet az egészségügyben

2011. augusztus 11. 11:44

Több tízezer forinttal csökkenhet az egészségügyi dolgozók fizetése az éjszakai és délutáni műszakpótlék tervezett csökkentésével - írja a Magyar Nemzet.

2011. augusztus 11. 11:44

Csökkentené az éjszakai és megszüntetné a délutáni műszakpótlékot a Munka törvénykönyve (Mtk.) tervezett módosítása, ez pedig drasztikus jövedelemkiesést okozna az egészségügyi dolgozók jelentős részénél - írja a Magyar Nemzet. A szakmai szervezetek tiltakoznak az tervezett módosítások ellen, szerintük ezzel végérvényesen elnyomorítják az ápolókat és a mentőket, az ellátórendszert pedig romba döntik.

A lap szerint nehéz megbecsülni, hány szakdolgozót érintene a változás, de számukat a 90 ezres összlétszámból 50 ezerre teszik. Akik sokat dolgoznak éjjel, azoknál drasztikus, 30-35 százalékos is lehet a jövedelemcsökkenés mértéke, ami több tízezer forint mínuszt jelent.

A munka törvénykönyvének tervezetéről csütörtökön egyeztet a Nemzetgazdsági Minisztérium a szakszervezetekkel.

Összesen 28 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Trükkök Százai...
2011. augusztus 11. 21:32
Ideje volt! Véget kell vetni a felelőtlen költekezésnek.
dönci4
2011. augusztus 11. 19:44
Hát kérem fülkeforradalom, fülkeszabadságharc van, olyankor minden megengedett. A nép a 2/3-al kinyilvánította, hogy gyökeres változást akar. Hát majd megkapja. Aggodalomra amúgy semmi ok, majd jön a szíjgyátó nevű barom, és megmagyarázza,milyen jó lesz ez nekünk. Főleg az egészségügyieknek.
pascal
2011. augusztus 11. 19:20
"Bércsökkenés jöhet az egészségügyben" Ezek nem normálisak,vagy egyszerűen csak teljesen meg akarják szüntetni Magyarországon az egészségügyet. És a Mikola még csak itthon sincs.
korona
2011. augusztus 11. 16:11
(átvett szöveg) 11 vitatott pont a törvénytervezetből 1. Megszűnik a szakszervezeti és üzemi tanácsi tisztviselők munkajogi védelme. 2. Csökken a végkielégítés, illetve a felmentési időre járó összeg. 3. Munkajogi per esetén a kártérítés legfeljebb 18 havi átlagbér lehet. 4. Csökken a védett korúak végkielégítése, az újonnan foglalkoztatottakat nem illeti meg háromhavi pluszjuttatás. 5. A munkáltatónak nem kell állásidőt fizetnie, ha „elháríthatatlan" külső ok miatt szünetel a munkavégzés. 6. A munkáltató egyoldalúan elállhat a munkaszerződéstől, ilyenkor a munka-viszony visszamenőleges hatállyal megszűnik. 7. Nem lesz „kispapaszabadság", gyermeke születésekor csak fizetés nélküli távollét jár az apának. 8. Túlóra esetén a munkáltató dönt, hogy bérpótlékot fizet, vagy a dolgozó „lecsúsztathatja" a többletet. 9. Felmondás esetén az elbocsátottnak kell bizonyítania, hogy jogszerűtlenül jártak el vele szemben (például nem a munkáltatónak kell igazolnia, hogy dolgozója ivott, lopott, hanem a dolgozónak, hogy nem ivott, nem lopott). 10. A betegszabadság idején a juttatás a bér 80 százalékáról 70 százalékra csökken. 11. A rendkívüli munkaidő mértéke évi 200 óráról 300 órára nő, és nem lehet majd visszautasítani az elrendelt túlórát.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!