Németország: Problémás a különadó

2011. január 03. 13:23

A magyarországi különadó elleni tiltakozásról és a német kormány gazdasági miniszterének ez ügyben elfoglalt álláspontjáról közölt beszámolót hétfőn a Süddeutsche Zeitung című müncheni lap.

2011. január 03. 13:23

A beszámoló - amely a lap online kiadásában vasárnap este jelent meg - azt emeli a címbe, hogy Rainer Brüderle gazdasági miniszter „megrója Magyarországot” (Brüderle nimmt sich Ungarn zur Brust). A liberális német újság szerint „Magyarország az euró válságának közepette veszi át az Európai Unió elnökségét, több német óriáscég pedig bizalmatlansággal figyeli a váltást - egy különadó miatt úgy érzik, hogy hátrányos megkülönböztetésben van részük. Brüderle gazdasági miniszter osztja ezt a nézetet” - áll az írás bevezetőjében.

„Az elsősorban külföldi vállalatokat érintő adók alapvetően problematikusak az európai belső piac számára” - mondta Brüderle a lapnak. A német kormány ki is fejtette aggályait a magyar kormánynak. Az ügy Brüderle és magyar kollegája, Fellegi Tamás januári tárgyalásán is a témák között szerepel majd. A brüsszeli Bizottság jelenleg kiértékeli a vállalatok panaszait, a testület azt vizsgálja, hogy jogosak-e a felvetések.

A Süddeutsche Zeitung ismerteti, hogy 13 európai óriáscég vezetője levélben fordult az Európai Bizottsághoz, szankciókat követelve az Európai Unió Tanácsának soros elnökségét újonnan ellátó tagország ellen a nagyvállalatokra kivetett különadó miatt. A 13 cégvezető számításai szerint az adó 1,3 milliárd euró (nagyjából 360 milliárd forint) bevételt jelent a magyar költségvetésnek, és csaknem kizárólag olyan szektorokat érint - az energetika, a telekommunikáció, a kereskedelem és a pénzügyi szolgáltatások területét -, amelyeken külföldi vállalatok a meghatározó szereplők. Ugyanakkor hazai cégeket egyes esetekben kifejezetten mentesítenek a különadó terhe alól, például a kiskereskedelem területén.

Összesen 65 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
lokimi
2011. augusztus 23. 13:18
Német gazdaság. http://www.hiteluniversum.hu
balbako_
2011. január 04. 13:16
Ugyanők nem panaszkodtak, amikor felnyalták az állami támogatásokat, adókedvezményeket, pedig ez igen erősen veszélyeztette az EU versenyszabályzatát.
bini
2011. január 04. 13:11
Brüderle papi nem tesz mást, mint egy kis haveri segétséget nyújt a hazai balibeknek, valamint szoclib kormányok által kedvezményezett multiknak, melyek igen elönyős feltételekkel lubickoltak a kiprivatizált magyat közvagyon által. Brüderle FDP szabaddemokrata politikus akik most kormánykoalicióban vannak, de korrábban voltak Ők már a szocik koaliciós partnerei is. Westwwelle szóvívője a médiatörvénybe ugatott be baráti segitségként, őfelsége meg a multik ért aggodik, mind a kettő a kormányt ekkézi ezzel. Elég nagy sza@ba vannak a német szabadmadarak is a belső csaták miatt, kormányban sem tudnak nagyon kitünni, sok támadás éri őket, na most bemutatták, hogy Ők milyen fa@a tömörülés kiállnak a nemzeti értékek(nagytöke) mellett. Na majd Vízkereszkor a szokásos FDP összeröffenés után meglátjuk, hogy mi lesz egyáltalán a pártocskával. Igaz Ők is a mérleg nyelve, mert kormányt tudnak buktatni a koalició miatt.
nyugalmazott tanár
2011. január 04. 08:13
"A brüsszeli Bizottság jelenleg kiértékeli a vállalatok panaszait, a testület azt vizsgálja, hogy jogosak-e a felvetések." Tessék csak figyelni, egyáltalán jogosak-e a felvetések! De ha jogosak lennének a felvetések, attól még akár tévesek is lehetnek, vagy illetéktelenek. Így aztán még hűl egy darabig az a kása... :-)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!