Riadót fújtak Brüsszelben: rádöbbentek, hogy nagy a baj, és a magyar ötletbe kezdtek el kapaszkodni
Ráébredtek arra, hogy Európa nehezen tart lépést az Egyesült Államokkal és Kínával.
2012-2013 előtt nem indít érdemi reformot az Orbán-kormány, ahhoz ugyanis érzékelhető gazdasági növekedés szükséges, mondta a Népszavának Cséfalvay Zoltán stratégiai államtitkár.
Négy százalékos gazdasági növekedés már fedezné a reformok költségeit, idén azonban legfeljebb 0,8-1 százalékkal lehet számolni. Éppen ezért a bürokrácia csökkentése a beígért 800 milliárd helyett csak 100 milliárdos lesz, valamint a söralátét méretű adóbevallásra is várni kell még.
A gazdasági növekedés beindítására és a kormány által beígért egymillió munkahely megteremtéséhez szükség van az Új Széchenyi Terv által a hazai gazdasági szereplőkhöz átcsoportosított uniós forrásokra. „Az Orbán Viktor miniszterelnök által megígért egymillió munkahely megteremtése sem a kormány feladata lesz, hanem a vállalkozók teremtik meg azokat” - nyilatkozta a Népszavának Cséfalvay Zoltán stratégiai államtitkár. Arról, hogy végül milyen lesz az ÚSZT, Brüsszelben születik döntés.
„Magyarországnak, mint fejlődő, felzárkózó országnak nem lenne rossz, ha lenne lehetősége, kerete adót csökkenteni, hogy ez beindítsa a gazdaságot” - így Cséfalvay, aki szerint ha nem lenne bankadó, öt százalék felett lenne idén az államháztartási hiány.