Elolvastuk Gyurcsány könyvét, hogy Önnek már ne kelljen!
Krimit írt a volt miniszterelnök, van benne egy Ferenc néven felszentelt homoszexuális, kiugrott, véres kezű pap, és még sok más ínyencség.
A kínaiakkal való üzletelésben a legfontosabb a személyes kapcsolat (guanxi), melynek segítségével a közpénzek sok-sok áttétellel Gyurcsány magánzsebébe vándorolnak.
A Miniszterelnöki Hivatal honlapjának "Közérdekű adatok" rovatán szereplő táblázatban olvasható, hogy a Puskás Tivadar Közalapítvány a MEH-től 204.100.000 forintot kapott "E-biztonság, China Fair Budapesti rendezvény megtartásának támogatása" címen. A két tétel között kapcsolat nemigen van: az "e-biztonság" valószínűleg a CERT-Hungary Központ valamely projektjét jelölheti, míg a China Fair nem utalhat másra, mint a CHTF-re. Megállapítható, hogy a MEH X összeget adott a szintén állami Puskás Tivadar Közalapítványnak (PTA) egy CHTF-hez kapcsolódó budapesti rendezvény megszervezésére, s X nagyobb, mint 0, kisebb, mint 204 millió.
A PTA konkrét műkődése, költései homályban maradnak a nagyközönség előtt. Az esemény megszervezését kiadták külsős vállalkozónak: méghozzá a fentebb már említett InnoMindnak, amelynek Dessewffy Tibor embere a shenzheni képviselője. A rendezvény saját honlapja szerint a konferencia házigazdája a CHTF Szervezőbizottságának Hivatala, a Miniszterelnöki Hivatal és a Puskás Tivadar Közalapítvány volt, a rendezvényszervező pedig a InnoMind. A szakmai támogatók között feltűnik a magyar állami ITDH és a Demos Alapítvány is.
Az X forint tehát a MEH-től a PTA-n keresztül egy magáncéghez, az InnoMind Consultinghoz jutott el, az eredmény egy egynapos. Az InnoMind Kft.-t az e-cegjegyzek szerint 2008 júniusában jegyezték be 3 millió forint törzstőkével. Tulajdonosa pedig nem más, mint az EASTWING INVESTMENT Company Limited, amely HongKong Wanchai kerületében van bejegyezve. Hongkong afféle kelet-ázsiai adóparadicsom, vagyis itt egy klasszikus offshore cég.
Az InnoMind képviselője Takács Zsolt ügyvezető, aki korábban a Hisense nevű kínai óriásvállalat szombathelyi tévégyárának igazgatója volt , tehát régi és sikeres motoros a kínai vonalon, de a Gyurcsány-féle társasággal is régóta jóban van. Az egésznek van egy olyan olvasata, hogy az ITDH, a MEH, a PTA és a kormány olyan jól végzi a dolgát Kínában, hogy a kínaiak nem győznek tőkét befektetni Magyarországon és megrendelésekkel elárasztani a magyar cégeket, így Gyurcsány Ferenc kénytelen ezen igények kielégítésére magáncégével is beszállni a bizniszbe.
De van egy másik olvasat is. Eszerint Gyurcsány barátja és tanácsadója, Dessewffy Tibor a Demos Alapítványon keresztül már jó előre felméri a kínai üzleti lehetőségeket, és elkezd kapcsolatokat kiépíteni. Aztán a kapcsolatépítést további közpénzekkel - az ITDH-n és a MEH-en keresztül - megtámogatják, méghozzá egy offshore cég közbeiktatásával, amelyben shenzheni képviselőként Dessewffy embere is benne van. Aztán amikor eljön az ideje, Gyurcsány - Dessewffy emberével - magáncéget alapít, hogy így arassa le annak a kapcsolatrendszernek a termését, amelyet az ő miniszterelnöksége alatt közpénzen alakítottak ki. Vagyis a kínai kapcsolatteremtésbe fektetett közpénzek sok-sok áttétellel Gyurcsány magánzsebébe vándorolnak.
Gyurcsány, Kína és némi közpénz (Reakció)