Magyarországon a „woke” meleget és liberálist jelent.
„Tizenhárom évvel az alkotmányos rend megdöntése után a »woke« elleni harccal legitimálja Orbán a diktatúrát. A liberális demokráciát a kiforgatott, meghamisított, és a szélsőségeivel azonosított „»woke« mozgalommal teszi egyenlővé. A demokrácia elleni harcát a »woke« szélsőséges megnyilvánulásaival szembeni fellépéssel legitimálja. Csakhogy, amikor Orbán Magyarországon meghirdette a Nemzeti Együttműködés Rendszerét, „fülkeforradalomra” hivatkozva bejelentette egy új politikai rendszer létrehozását, magyarul az alkotmányos rend megdöntését, még nem létezett »woke«.
Magyarországon egyébként sem létezik „»woke«, az emberek azt sem tudják, hogy az micsoda. Sokatmondó volt Orbán Balázs elszólása a Fox Newson, amikor azt mondta, hogy a magyarok azt sem tudják, hogy a »woke« mit jelent. »Woke«? A francia magazinról beszélsz, a Vogueról, vagy mi?” Orbán egy olyan veszély ellen beszél és hirdet hacot, ami Magyarországon nem létezik. Már csak azért sem, mert Magyarországon nincsenek afroamerikaiak, s a »woke« tőlük indult, alapvetően őket jelenti, a feketék ellen elkövetett rendszerszintű rasszista gyilkosságokkal kezdődött.
Ennek kapcsán a »woke« Amerikában kiterjedt az összes kisebbséggel szembeni diszkriminációra, s az emberi jogsértésekkel szembeni éberségre figyelmeztetett. Ennek nyomán a homoszexuálisok és a transzgenderek jogaira is, Magyarországon pedig jobb híján ezzel azonosítják: a »genderrel«. Orbán úgy használja, hogy »no gender«, ami azt jelenti, hogy nincsenek, ne legyenek nemek. De ez az ostobaság is mindent elmond arról, hogy a társadalom egy szűk rétegének a jogvédelmét kriminalizálják és teszik univerzális ellenséggé. Magyarországon a »woke« meleget és liberálist jelent.”
Nyitókép: ATTILA KISBENEDEK / AFP