Egész Európát anarchiába süllyesztheti Ilaria Salis: a magyarverő nő új antifasizmust sürget
„Ez egy társadalmi és politikai kihívás. Egy európai, internacionalista kihívás” – mondta az EP-képviselő.
Európa liberális elitje, amihez oly nagyon tartozni akar a Néppárt, már rég válságban van.
„Anna Dobler szerint miközben Angela Merkel mostohán bánt a konzervatív értékekkel az általa vezetett pártban, addig Sebastian Kurz az osztrák Néppárt élén felvállalta pártja eredeti irányvonalát, és sikeresebb is, mint a német testvérpárt. Bár konzervatív nézőpontból nem túl üdvös, hogy Kurz a Zöldekkel kormányoz együtt, Dobler szerint az osztrák kancellár balliberális partnere ellensúlyozására megerősítette saját irányvonalát. Németországban ezzel szemben azt látjuk, hogy – reálisan felmérve az őszi szövetségi parlamenti választások utáni koalíciós lehetőségeket – saját arculat helyett a baloldal kegyeit keresik.
Az osztrák néppártiak sok álláspontja visszatükröződik a német CDU konzervatív platformja, a Werteunion dokumentumaiban is. Zajlik a konzervatív-liberális harc a pártban, ennek egyik megnyilvánulása az is, hogy – Doblert idézve – a „berlini buborék” ellenzi Hans-Georg Maaßennek, az alkotmányvédelem volt vezetőjének parlamenti mandátumért való indulását, egyesek szerint a Merkel migrációs politikáját bíráló politikus nem illik bele abba a képbe, amilyennek a CDU-t látni vagy láttatni akarják. A liberálisokkal való összeolvadás, az önálló arculat elvesztése sem a német, sem pedig az uniós politikában nem jó ötlet.
Az Európai Néppárt ma már nem a konzervatívok politikai otthona, bármennyire kérik is ki maguknak a pártcsalád egyes politikusai, hogy igenis ők az igazi kereszténydemokraták. Donald Tuskot, a Néppárt elnökét az elmúlt napokban sem igazán lehetett megkülönböztetni a balliberális brüsszeli politikusoktól. Twitter-bejegyzéseit akár a liberálisok vezetője, Dacian Ciolos is írhatta volna, vagy lényegében bárki, aki a baloldalon tevékenykedik.”