Bejelentették: cinkkel bélelt fakoporsóban temetik el Ferenc pápát
De más téren is változtat az eddig bevett szokásokon.
Emil Bocnak és a városházának halvány fogalma sincs, mit kellene kezdeni egy várossal. Kolozsváron káosz van és ez már így is marad.
„Kolozsváron megjelent egy koporsó. Nem vicc, tényleg megjelent egy leginkább koporsóra emlékeztető borzalmas építmény a Petőfi utcában, a Házsongárdi temetővel átellenben. A pár évvel ezelőtt elkezdett ingatlanfejlesztési projekt már akkor is felháborodást keltett, mivel világosan látszott, hogy az architektúrájában viszonylag épen megmaradt Petőfi utcába, a hajdani füvészkert helyére annyira illik a szállodának épülő rettenet, mint Emil Boc Kolozsvár élére.
Aztán a koporsó felépült és most ismét fellángolt az elégedetlenség – a Facebookon, hol máshol –, ami érthető, mert az építmény fizikai fájdalmat okoz, ha az ember ránéz. A hotelt egy bűnöző építi, (jelenleg is börtönben ül), aki egy szebeni PNL-szenátor testvére.
Miután a városháza korábban kiadott minden engedélyt, jóváhagyta az építkezést, és évekig nézte, hogy épül a teljes mértékében tájidegen tömb a város szívében, Emil Boc most „észbe kapott”, és a városlakók elégedetlensége nyomán hétfőn azt mondta: kedden, az önkormányzat városrendezési bizottságában megbeszélik a kérdést. Tehát: miután 2015-ben rábólintottak, Boc most, 2021-ben akarja megbeszélni az ügyet, érthető, nem?
De zárjuk rövidre: a korporsó megépült és továbbra is meg lesz épülve. Nem fogják sem lebontani, sem átalakítani, a bűnöző kiszabadul a börtönből, a hotelbiznisz beindul, a csúszópénzek eljutnak a megfelelő zsebekbe és minden rendben lesz. Ahogy ez mindig is zajlott, nem csak Kolozsváron, hanem az egész országban.
Kolozsvár felszámolása nem most kezdődött, ezt tudjuk, látjuk régóta – és ezt nem múltsirató alapállásból mondom, mert nem arról van szó, hogy a düledező, gyakran lakhatatlanná vált romos épületeket kell mindenáron megmenteni, csak azért, mert a múlt örökségei. Hanem arról, hogy ami újonnan épül, valahogy illeszkedjen mindabba, ami azt jelenti: város. Hogy mondjuk két, több száz éves főtéri palota közé ne épüljön tükörüveg-falú bankszékház, hogy a cirádás ablakpárkányokat az épületfelújításkor ne betonegyenesre simítsa a kőműves, hogy a 18. századi házra ne fehér keretes termopán ablakot és inox-korlátot szereltessen új(gazdag) tulajdonosa. Hogy két kis lakóház közé ne épüljön száz apartmanos lakótömb, háromszáz lakóval, százötven autóval.”