Drága barátaim, megint házhoz megyek a pofonért
Én nem akarok egy pukkancs, sértett, nárcisztikus, hazudozós, bosszúálló, populista elnököt.
Az első tételem az, hogy nincs világos és domináns kormányváltó hangulat.
„Az nem kérdés, hogy az ellenzéki pártok (szavakban mindenképp) le akarják váltani a kormányt, az viszont nagyon is kérdőjeles, vajon a választók akarnak-e kormányváltást? Bizonyos jelek szerint sajnos nem feltétlenül. A Fidesz-KDNP ugyanis igen jól szerepel a különböző választások többségén, ami tartós és masszív társadalmi támogatottságot jelent, bár enyhén csökkenő tendenciával.
Egyesek szerint a kormánypártok furfanggal és csalásokkal tartják fenn hatalmukat, ami esetenként lehet bármennyire igaz, döntően mégis a társadalmi beágyazottságukra építkeznek. Az elmúlt évtizedben nem volt olyan hosszabb időszak, amikor a kormányoldal dominanciája ne lett volna átütő. Az első tételem tehát az, hogy nincs világos és domináns kormányváltó hangulat, még akkor sem, ha egyébként igen jelentős igény mutatkozik a változások iránt. Fenti tételt alátámasztja, hogy az ellenzéki pártok rendre a kormányt unszolják, ahelyett hogy elmondanák, mit is tennének, ha kormányra kerülnének.
Ahhoz ugyanis, hogy a kormány bukjon, vagy az szükséges, hogy az emberek többsége lázadozzon, vagy legyen olyan alternatíva, amely sokkal vonzóbb a Fidesz ajánlatánál, és így összeálljon e kettő kritikus tömegű egyvelege. A kormány azonban válságcsitításban igen erős, miközben tényleges válságkezelésben rendre kudarcos (lásd a koronavírust). Amíg tehát az ellenzéki erők mondanivalója nem teszi nyilvánvalóvá a romboló válságok létét, addig az emberek változás iránti vágya élni, de szunnyadni fog.”