„Hát, nem is tudom. Stefka István a maga politikai-közéleti képéből magyaráz, vezet le egy ok-okozati összefüggést. Mondjuk azt, hogy dogmákban hisz, pontosabban felállította a maga dogmáját. Annak, amit mond, van alapja. A bozóttüzeket sokszor gyújtogatások okozzák, és – mint olvashattuk – abból is támadhat bozóttűz, ha a bölcs környezetvédők betiltatják az aljnövényzet elégetését, ahogyan tették Ausztráliában.
Meglehetősen beszédes az izgága pánik, a hirtelen támadt vihar, amely már a jelen lévő Schiffer András viselkedésén érezhető. Szemmel láthatóan a legszívesebben felordítana, hogy úristen, ez micsoda baromság, hogy lehet ilyen ostobaságot állítani? De ha ő nagy nehezen megtürtőzteti is magát, a 444.hu kétségtelenül úgy tálalja az esetet, mintha az »alternatív elmélet« valamiféle kezdődő elmebaj lenne. Mintha Stefka István üldözési mániában szenvedne, és nem tudná, mit beszél.
Én a magam részéről nem hiszem, hogy klímavédők gyújtogattak volna, de egyáltalán nem zárom ki pusztán azért, mert valakik azt mondják, hogy ezt ki kell zárni. A politikáról csak az amatőr hiszi, hogy a szeme előtt zajló tartomány terjedelmesebb, mint az elfedett rész, és hogy a látható jelekből mindig felállíthatunk valamilyen koncepciót. Szerintem nem így van. A legtöbbször csak következtetünk a lehetséges indítékra, a mozgatórugóra, de a feltáráshoz kellő tapasztalat és tudás szükséges. A tapasztalt és felkészült elemző pusztán azért nem söpör le véleményt az asztalról, mert az uralkodó közfelfogáshoz nem illeszthető. A tapasztalt és felkészült elemző ugyanis tudja, hogy a közfelfogás nem a semmiből keletkezik, és fontos ügyekben – mint a klímaváltozás – abszolút tudatos, politikai és gazdasági tudatformálás zajlik a világban. Aki ezzel nincs tisztában, csak bolyong a hírek világában, lát, de képtelen értelmezni.
Nem teszek úgy, mintha értenék a klímaváltozáshoz. Felötlött bennem azonban, hogy a gúnyolódók hogyan fejtik meg a jelenséget? Nos, ők azzal a magyarázattal, hogy a klímaváltozás miatt lángol-e Ausztrália, hogy egészen pontosan miért és hogyan, adósak maradnak. Sajnálatos módon semmilyen részletet nem közölnek a helyes megfejtésről, amelynek eredményeként két évvel ezelőttig, amíg a klímahisztéria nem nőtt a nyugati emberek fejére egyszerű bozóttüzek voltak. Most azonban, hogy Greta Thunberg dülledt szemeivel nézi a haladás irányát, már világos, hogy a világon minden természeti katasztrófa közvetlenül a klímaváltozásból fakad.”