Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
Az amerikaiakon múlik, mit reagálnak. Interjú.
„Magyar nő a feleségem, nagyon kedvelem ezt az országot. Szomorú vagyok, de inkább a feladatomra koncentrálok. A magyar kormány vezető képviselő áprilisban jártak a New York-i partnerünknél, a Bard egyetemnél, ahol mindent rendben találtak. Azt mondták, hogy igen, van egyetemi programunk, és ezt jelentik a magyar miniszterelnöknek. A történet utána változott. A kormány úgy döntött, hogy nem írja alá a megállapodást, hanem távozásra kényszerítik a CEU-t Magyarországról.
A Trump-kormányzat azt mondta, hogy a CEU budapesti maradása kiemelt fontosságú.
Nem láttuk, hogy elég erőt fektettek volna abba, hogy meggyőzzék az Orbán kormányt, változtassa meg a véleményét. Az Orbán-kormány elhatározta, hogy kiszorít egy amerikai intézményt Magyarországról, ez szerintünk botrányos, de az amerikaiakon múlik, mit reagálnak.
Üzen bármit is az Európai Néppártnak, korábban azt mondták, hogy a tudományos élet szabadsága a határvonal, amit nem léphet át Magyarország.
Ezt a határvonalat átlépték. Nem túl bonyolult, ami történt. A Fidesz az EPP tagja, az EPP-nek van felelőssége, majd az emberek megítélik, hogy eleget tettek-e ennek a felelősségnek. De szerintem a határvonalat átlépte Magyarország.”