Carles futása

2017. november 02. 13:08

Kossuth szenvedett, küzdött azok oldalán, akiket hadba szólított, Puigdemont azonban roham közben megfordította lovát, és hátrahagyta a két egymás felé rohanó sereget.

2017. november 02. 13:08
Ulicza Tamás
Magyar Hírlap

„Brüsszelben keresett menedéket Carles Puigdemont katalán elnök. Pontosabban mégsem teljesen, mert állítja, hogy nem kér menedékjogot, hanem csupán ott akar maradni, mert nem érzi biztonságban magát Spanyolországban. Azaz kért is menedéket, meg nem is. De megszokhattuk már tőle, hogy nem az egyértelmű kijelentések bajnoka. Elmenekült, mert nem érzi magát biztonságban Spanyolországban, de mindenki mást arra buzdít, hogy folytassák a küzdelmet, azaz másokat kér arra, hogy vállalják a veszélyt és a következményeket, amelyeket ő nem hajlandó. Miközben ő megiszik még egy kávét Brüsszel valamelyik menő kávézójában, addig elvárja, hogy az otthoniak tartsák fent a hidegháborús légkört. És vannak jelek, amelyek arra utalnak, hogy Puigdemont nem rövid távra tervezi a bujdosó életet, már új honlapja is van President.exili.eu címmel, amelyben az exili katalánul száműzetést jelent.

A gyenge Kossuth-imitátor hősiesen vezette hadba a függetlenségért Katalónia politikai elitjét és a választókat, akik közül többen ütlegeket eltűrve mentek el szavazni, mert Puigdemont azt mondta, hogy ezt kell tenni az »ügyért«. Produkciója a kossuthi mű teljessé tételére pont a pozitív elemeket nélkülözi: Kossuth szenvedett, küzdött azok oldalán, akiket hadba szólított, Puigdemont azonban roham közben megfordította lovát, és hátrahagyta a két egymás felé rohanó sereget, amelyeket végig egymás ellen tüzelt. Most pedig »száműzetésből« (ahogy néhány híve nevezi menekülését) osztja az észt, és onnan akarja megmondani, mit kéne csinálni ebben a nehéz helyzetben, ami amúgy részben neki köszönhetően régen túllépett azon a határon, amikor pusztán tárgyalásos keretek között meg lehetne oldani. Puigdemont nem kérhet semmit a katalán néptől, mert nem adott nekik semmit az elmúlt fél évben, csak kétértelmű szavakat, és a reményeikre épített délibábot. Azután cserben hagyta őket akkor, amikor esély látszott arra, hogy kellemetlen dolgokat kell vállalnia a katalánokért. Ugyanakkor legyünk őszinték: emberi oldalról érthető a döntés, hogy berezelt a börtöntől, és elmenekült, de maga mögött hagyta azokat, akik bíztak benne. Puigdemont állítja, hogy ezzel kerüli el a konfliktusokat, amik amúgy megtörténtek volna. Kár, hogy ez korábbi döntéseinél cseppet sem érdekelte.”

Összesen 18 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
atila68
2017. november 03. 08:33
Kossuth... Na hagyjuk már! Rendben?
brekker
2017. november 02. 22:52
http://mult-kor.hu/20130823_szent_korona_a_mocsarban?pIdx=3 Wargha így Londonba, az ekkor ott tartózkodó Kossuthhoz ment, akivel feltehetően Batthyány Kázmér közölhette a korona helyét. Az osztrák titkosrendőrség szerint feltett szándéka volt ugyanis a volt kormányzónak, hogy kicsempészi az ereklyéket az országból. Nem tudjuk biztosan, hogy Wargha kitől tudta meg a titkot (ő maga egy aligha hihető fedőtörténetet adott elő), mindenesetre hazatért a megszerzett leírással, ami alapján Karger századost 1853. júliusában újabb kutatóásásokkal bízta meg Kempen rendőrminiszter. Mivel a nyári esőzések miatt sokszor állt a víz, és sáros volt a talaj, a környék felásása két hónapig tartott. Szeptember 4-én Wargha is megérkezett Orsovára és maga azonosította be a pontos helyet. 1853. szeptember 8-a reggelén egy Ion Morofina nevezetű helyi román napszámos így kiáltott fel: „Fier!” (Vas!) - a ládát megtalálták. A Szent Korona több mint négy éves földalatti fogsága véget ért. Az iszapos talajban töltött évek nem tettek jót a koronázási jelvényeknek. A láda belülről rozsdás és nedves volt. A pallos – amelynek hegyét Szemere még Aradon, miután felpróbálta a Koronát és visszacsukta a ládát, véletlenül letörte – megrozsdásdott, az arany országalma elszíneződött, Szent István palástja pedig teljesen át volt nedvesedve a koronázási bársonypárnákkal együtt. A korona és a jogar viszont szerencsére sértetlen maradt.
Arma Gedeon
2017. november 02. 21:14
Mikor szenvedett Kossuth elvtárs???
balbako_
2017. november 02. 18:18
A "hős" kapitány elsőnek hagyta el a süllyedő hajót.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!