A 2018-as választás tisztítótűz lehet a baloldalon

2017. október 10. 12:37

A 2018-as választás tisztítótűz lehet a baloldalon, egyértelművé válhat, hogy mely pártok életképesek, illetve melyek nem rendelkeznek valós társadalmi támogatottsággal.

2017. október 10. 12:37

„Az önálló indulásnak köszönhetően a 2018-as választás tisztítótűz lehet a baloldalon, egyértelművé válhat, hogy mely pártok életképesek, illetve melyek nem rendelkeznek valós társadalmi támogatottsággal.

A balliberális oldalon az önálló bejutásra jelen pillanatban az MSZP mellett a Demokratikus Koalíciónak, az LMP-nek és a Momentumnak van lehetősége. Így ugyan igen kiélezett lesz majd a verseny e pártok között, azonban a mostani baloldali harcok lezárása érdekében elengedhetetlen, hogy kiessenek az olyan pártok a parlamentből és a baloldali összefogásvitából, melyek önálló jogon még talán az 1 százalékot sem érnék el. Így 2018 után esély nyílik arra, hogy rendezni tudják soraikat, és átalakuljanak a mostani megmerevedett erőviszonyok.

Az alig egy éve még az MSZP utolsó reménységeként emlegetett Botka László nem tudta megállítani az MSZP mélyrepülését, a szegedi polgármester kampánya már a kezdeteknél vakvágányra futott: népszerűtlen, adóemelésekkel járó ígéretek sorát jelentette be színre lépését követően szinte azonnal, ráadásul a baloldali összefogással kapcsolatos egyetlen törekvését sem sikerült valóra váltania. Ennek hatására az MSZP mára lényegesen rosszabb helyzetben van, mint időarányosan ugyanekkor a 2014-es választás előtt. Négy éve nagyjából egymillió szimpatizánssal rendelkezett az MSZP, ami mára körülbelül 500 ezer fős táborra apadt.

Botka László távozásával ráadásul az MSZP még az eddigieknél is nehezebb helyzetbe került, egyik napról a másikra az MSZP puszta léte vált kérdésessé. A helyzetet kihasználva pedig mindegyik ellenzéki párt keselyűként viselkedve elkezdett a megmaradt szocialista szavazókra vadászni, merre a legnagyobb esélye az LMP mellett Gyurcsány Ferenc pártjának van. Biztató jel a volt miniszterelnök számára, hogy amint arra a Nézőpont Intézet egy korábbi kutatása is rávilágított: a szocialista szimpatizánsok több mint negyede szívesen látná Gyurcsány Ferencet a miniszterelnöki székben. Az LMP pedig leginkább a fővárosi szocialista szavazók közül meríthet, ennek tudatában az elmúlt hetekben erőteljes baloldali fordulatot hajtott végre Szél Bernadett pártja.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 22 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Dénia
2017. október 11. 06:18
Már az első mondattal nem értek egyet. Mert eddig sem a valós társadalmi támogatottság mozgatta és éltette ezeket a pártokat, hanem a háttér pénzügyi támogatottság. Gyönyörűen látszik ez az mszp esetén, úgy süllyedtek egyre mélyebbre, ahogy a pénzügyi támogatások kihátráltak mögülük. Ahogy apadt a lóvé, úgy zilálódott szét a díszes társaság. A törmelékpártok meg láthatatlan társadalmi támogatottsággal mégis vígan elvannak, mert óriási médiafelület biztosítva van nekik. És élni fognak tovább is, mint Marci hevesen, amíg van mögöttük anyagi támogatás. Függetlenül attól, hogy a politikájuknak mekkora a társadalmi támogatottsága.
Bicska Maxi
2017. október 10. 18:48
már lassan az lesz a kérdés, hogy el tud-e indulni a 2018-as választáson a maszop? :D
puszika
2017. október 10. 17:19
Kedves Deák! Éppen ettől rettegnek!!
Senye Péter
2017. október 10. 15:54
Az ellenzéki pártok sorai akkor rendeződnek, ha társadalmunk gazdasági érdekek mentén tagoltabbá válik, ez persze a Fideszre is hatással lesz.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!