„Pedig ha megnézzük miből áll össze a Momentum Mozgalom olimpiai aláírásgyűjtő kampánya, arra juthatunk, ennyit nem hogy a háttérhatalom, hanem egy erősebb budai szülői munkaközösség is összerak.
Bérelnek egy pincét a hetedik kerületben. Ennek a bérleti díja olyan havi 100 ezer forint lehet, van egy főállású alkalmazottjuk: ez körülbelül 320 ezer forintba kerül havonta. Az indulás környékén olyan 200 ezer forintot hirdethettek el a Facebookon. Van még 25 kitelepülő pultjuk: ez 250 ezer forint környékén van. Két nagy sajtófal: darabja 30 ezer forint. Ennyi volt látható eddig a pénzköltésből.
Diákmunkások nincsenek a pultok mögött, nincsenek szórólapok, óriásplakátok, direkt marketing kitelefonálás, tv-reklám, fizetett újsághirdetés. Azért 30 ezer forintnyi telefonszámlát fel lehet írni, de ugye elég sok előfizetésben van már korlátlan telefonálási lehetőség. A grafikai tervezés a honlap, és a többi pedig nem olyan minőség, amit ne lehetne összerakni lelkesedésből, minimális szaktudással. Ez így február végéig épp, hogy átlépi az egymillió forintot.
Egymillió forint 150 taggal két hónap alatt nem egy elképzelhetetlen összeg. Főleg, hogy az első pár napban közel 10 millió forintot gyűjtöttek kisebb adományokból. Ehhez kellene a háttérhatalom?
Ha háttérhatalom állna mögöttük, akkor nem 20 ezres hanem 100-200 ezres Facebook-oldaluk lenne. Nem 25 kitelepüléssel lennének jelen, hanem mondjuk 100-zal, mögöttük diákmunkásokkal. Pörögne a népszavazás hirdetése, mint az olimpiai kampányé, az Indexen, az RTL Klubon. És minden háztartásba érkezett volna Budapesten direkt levél a népszavazás hírével.
Ennek az egész „Kik támogatják őket?”-diskurzusnak az a lényege, hogy a regnáló elit elhitesse, mindenki, aki politizálni akar, olyan mocskosak, mint ők. Hogy elijessze az embereket a politizálástól. Hogy azt mondja, nagy támogatók, milliárdok nélkül ebbe nem is lehet belevágni. Pedig egyetlen mozgalom, tüntetés, vagy új párt se milliárdosok támogatásával robbant be a közéletbe az elmúlt 7-8 évben. De mindegyik mögé odaláttatott valakit a propaganda.”