„Már az ír népszavazást követően is nagy bulit csaptak a »haladó szellemiségű« természetes és jogi személyek, de az amerikai döntést követően tényleg teljesen szivárványszínűvé változott az online közélet egy jelentős része. Az ünnepléssel egyidejűleg természetesen azt követelték, hogy az »elmaradott« országok is lépjenek végre a »haladás útjára«. Magyar politikusok és celebek is lecserélték Facebook-profilképüket, hogy kifejezzék szolidaritásukat – jóllehet az amerikai döntésnek Magyarországon semmilyen hatása nincsen.
Nézzük hát meg, hogy a magyar jog szerint milyen szabályok vonatkoznak a házasságra és a családra, illetve milyen mértékben valósul meg a jogegyenlőség hetero- és homoszexuális állampolgárok tekintetében. A házasság intézményét elsősorban az alaptörvény deklarálja, amely kimondja: »Magyarország védi a házasság intézményét mint férfi és nő között, önkéntes elhatározás alapján létrejött életközösséget, valamint a családot mint a nemzet fennmaradásának alapját. A családi kapcsolat alapja a házasság, illetve a szülő−gyermek viszony«. Tehát az alaptörvény fenti rendelkezéséből világosan következik, hogy a házasság kizárólag férfi és nő viszonyában értelmezhető, illetve, hogy a családi élet alapja – elsősorban, de nem kizárólagosan – éppen a különnemű párok életközössége. Ugyanakkor érdemes itt megjegyezni azt, hogy – ellentétben azokkal a véleményekkel, amelyek szerint az alaptörvény kirekeszti a társadalomból azokat a családokat, amelyek nem felelnek meg a természetes modellnek – a jogalkotó éppen olyan védelemben részesítette az új alkotmány elfogadását követően is az egyszülős, vagy bármilyen más szempontból nem teljes családokat, mint azokat, amelyekben a szülők együttesen nevelik a gyermekeiket. Éppen ezért a homoszexuális embereknek ugyanúgy alkotmányos joguk van arra, hogy családot alapítsanak és gyermeket neveljenek, mint a heteroszexuálisoknak, hiszen az alaptörvény nem korlátozza ezen alapvető jogukat, amennyiben ellenkező nemű párt választanának maguknak. (...)
A polgári demokráciák legfontosabb vívmánya a törvény előtti egyenlőség, és ez mára a nyugati világban teljes mértékben meg is valósult. Minden további törekvés, amely az egyenlőségelvüsdi hamis mítoszán nyugszik, pusztán pótcselekvés, küzdelem egy olyan társadalom megvalósulásáért, aminek sokszor maga a természet, a gondviselés, a sors (ki-ki válassza ki a magának legszimpatikusabbat) szab gátat. Bármilyen jogalkotói vagy adott esetben jogalkalmazói döntés is születhet, attól a házasság az házasság marad, a család az család, gyermek pedig kizárólag férfi és nő kapcsolatából születhet a jövőben is – legalábbis Magyarországon biztosan.”