Ha elüt a villamos

Orbán Viktor nagyjából két éve pontosan tudta, hogy mi fog történni és hogy miért.

A pusztítás alapvető mintázatai már olyan mélyen beették magukat a „történelem utáni történelem” szöveteinek mélyszerkezetébe, hogy jöhet bárki, bármilyen szándékkal, az „eredmény” mindig ugyanaz lesz.
„Ez a pusztító világerő már valójában ekkor, tehát sok-sok ezer éve, véget vetett a történelemnek, és ami azóta „van”, az egyszerűen ennek a »csinált« entrópiának, vagyis a rendezetlenségnek (»fejetlenségnek, lefejezettségnek«), végső soron az anarchiának és káosznak a tudatos előidézése, folyamatos elmélyítése. E történelmi bűntettének, vagyis a történelem felszámolásának képét pedig egyszerűen kitörölte a kollektív emlékezetből. Vagyis a történelemnek már régen vége van, ez a »poszt-történelmi« mocsoktenger, vagy, ahogy Weöres Sándor egyik elmélkedésében nevezi, »trágya-özön«, már csak fennáll, de nem létezik.