Tárgyalni vagy lőni

2015. február 17. 07:33

Nem teheti meg az ellenzék, hogy egyszerre követelje véleményének meghallgatását és figyelembevételét a kormány döntései előtt, és hogy ugyanakkor tiltakozzon, netán bojkottálja az ötpárti egyeztetéseket.

2015. február 17. 07:33
Körmendy Zsuzsanna
Magyar Nemzet

Nem teheti meg az ellenzék, hogy egyszerre követelje véleményének meghallgatását és figyelembevételét a kormány döntései előtt, és hogy ugyanakkor tiltakozzon, netán bojkottálja az ötpárti egyeztetéseket. Feltehetően ennek tudatában vett részt a kormánypártok mellett a Jobbik, az MSZP és az LMP képviselője a miniszterelnök által összehívott szombati, külpolitikai témájú tárgyaláson. S ez még akkor is üdvözlendő, ha nyilván egyik ellenzéki párt képviselője sem úgy állt föl a tárgyalóasztaltól, hogy mától egy a tábor, egy a zászló, és »a nemzet közös ihlet«. (Pedig az utóbbi József Attila-i gondolatot egészen nyugodtan elismerhetnék nemzeti minimumnak.)

Persze voltak, akik azonnal és csúnyán megtámadták azokat, akik „áruló módon” leültek egy asztalhoz a kormányfővel. A Demokratikus Koalíció – amelynek meghívása az egyeztetésre föl sem merülhetett a szervezet súlytalansága miatt – harcias közleményében csak úgy hemzsegnek a paranoid állítások. Felelőssé teszi a kormányt azért, hogy hazánk »gúny, megvetés tárgyává vált«, miközben a 3,4-es magyar GDP-növekedés külföldön még azokból az elemzőkből is elismerést vált ki, akik éppenséggel nem az Orbán-kormány gazdasági eredményességének drukkoltak.

A lemaradt ballib törmeléknek a vádaskodás célpontja azonban most elsősorban az MSZP, az LMP, s persze a Jobbik képviselője volt, akik külpolitikai kérdésekben szerintük »biodíszletként« egyeztetni merészeltek. Hiszen ezen az ülésen olyan csip-csup ügyekről volt szó, mint az Ukrajnának nyújtandó humanitárius segélyezés folytatása, az amerikai–magyar szövetségi kapcsolatok erősítése, valamint az orosz–magyar gazdasági kapcsolatok fejlesztése. (Mit számít Gyurcsányéknak, hogy jövőre tudunk-e gázzal fűteni, vagy hogy mi lesz a sorsa a kárpátaljai magyaroknak.)

 

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 12 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Agnieszka
2015. február 17. 09:02
Volt itt 2002-2010-ig kormányzás, tekintélyes arányú ellenzéki képviselettel, mit tudtak a parlamentben elérni? Egyeztettek-e sokat velük, s számított-e a véleményük? Hány javaslatukat, módosítási javaslatukat fogadták el az oly demokratikus és természetesen ízig-vérig európai Medgyessy-Gyurcsány-Bajnai kormányok? Hol élnek ezek a ballibák, nemcsak következmények, de emlékezet nélküli országban?
BőröndÖdön
2015. február 17. 08:32
Zsuzsika,tényleg komolyan veszi az ilyen "egyeztetéseket"...??
marós
2015. február 17. 07:57
Az ellenzék a hülye gyerek szerepéből nem tud kiszakadni, még az sem érdekli, hogy a választók zöme már régen megundorodott az egész bagázstól.
Zokni
2015. február 17. 07:54
"Nem teheti meg az ellenzék, hogy egyszerre követelje véleményének meghallgatását és figyelembevételét a kormány döntései előtt, és hogy ugyanakkor tiltakozzon, netán bojkottálja az ötpárti egyeztetéseket." - írja. Az azért nem ártana, ha egy újságíró a hírekre is figyelne. Pártoltja megváltoztatta a parlamenti ülések rendjét, és első héten lesz ezután döntés, második héten pedig "vitanap". Ez azt eredményezi majd,hogy a "kétharmad" nem kell, hogy leálljon vitázni az ellenzékkel, hanem be se kell mennie az ülésre, csak minden második héten, amikor szavazásra kerül sor. Ilyenkor "fontos" dolgok sem hangzanak majd el, és ezért kell sort keríteni a külön megbeszélésekre, amire a Parlament egyébként szolgálna. Ugyebár. Helyette most pl. Ön élezi az ellenzék konfliktusait, véleményeltéréseit, ahogy az a fizetett kormánypropagandistáktól elvárható. Mi volna, ha a VALÓDI dolgát csinálná?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!