Az, hogy még ÁFA kedvezménnyel is segíteni akarja az ismeretlen on-line sportfogadást bonyolító cégeket a kormány, csak hab a tortán. Csak a jéghegy csúcsa az ügyben.
Az ezzel kapcsolatban sürgősségi eljárásban átnyomott jogszabályjavaslat:
- felére csökkenti a távszerencsejáték adóját (1 héttel az RTL ellehetetlenítését célzó médiaadó kivetése után, ahol azzal érveltek, hogy mennyire kellenek az adóforintok);
- a távszerencsejáték-szervezés esetén az adó mértékét maximum 50 millió forintról 10 millió forintra csökkenti (1 héttel azután, hogy kijelentették, hogy minden, a társadalomra káros tevékenységeket adóztatni kell);
- a távszerencsejátékok koncessziójában lehetőséget teremt külföldi székhelyű társaságok számára is (annak ellenére, hogy a kormány folyamatosan kommunikálja a hazai vállalkozások esélyeinek segítését, kockáztatva off-shore cégek megjelenését a piacon)
- mindehhez a távszerencsejáték-szervezési engedély esetén fizetendő díjat a töredékére csökkenti (habár közszolgáltatók állnak hazánkban a csőd szélén).
S mindez úgy, hogy egy tipikussá váló Fideszes történet keveredjék belőle azáltal, hogy a javaslatot Bánki Erik képviselte, aki az MLSZ elnökségének tagja, és többször kifejtette, hogy a adóbevételek az MLSZ utánpótlás nevelési programját finanszírozná. Magyarországon ilyet is Fideszes országgyűlési képviselője tehet: adót csökkenteni védhetetlen indokok alapján, hatástanulmányok nélkül megállapított mértékkel azért, hogy nagyobb esély legyen adóbevételre, de azzal a saját civil szervezetét támogassa.
Adót próbál beszedni bármi áron a saját civil szervezete részére.
Naná, hogy nincs szüksége Norvég támogatásra.
Mert az MLSZ is jobban teljesít.
Gratulálunk.