Akkor most hogy is van ez a dolog a globalizációval?

2014. január 03. 18:27

Maxim Pinkovskiyés Xavier Sala-i-Martin közgazdászok adatai szerint az 1970-es 26,8%-ról 2006-ra 5,4%-ra zuhant azoknak a száma, akiknek naponta 1 dollárból vagy kevesebből kell megélniük.

2014. január 03. 18:27
Neocohn
Kapitalizmus

„Miközben év végé felé mindenki előállt valami nagyon fontos statisztikai kimutatással, grafikonnak álcázott nettó hazugsággal, addig sehol nem esett szó az emberiség történetének egyik legnagyobb vívmányáról, amelynek illusztrációját az American Enterprise Institute (AEI) joggal nevezi »az évszázad grafikonjának«: 36 év alatt 80 százalékkal (!) csökkent a szegénység a világban. (...)

Ez tényleg olyan adat, amelyet nem hallunk majd sem a »globkrit« LMP-től, sem a balos vagy nemzeti szociktól, a Fidesztől meg pláne nem. Minálunk nemzeti konszenzus a globalizáció totális elvetése, vagy legalább »megszelidítése.« Miközben a fél harmadik világ épp amiatt panaszkodik az összes létező nemzetközi fórumon, hogy kihagyják a folyamatból, hogy nem eléggé engedik globalizálni a termékeit, polgárait, kultúráját.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 82 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Wilbur Nárcisz-11 Swain
2014. január 04. 11:25
Jaj, de jó, egyre többen keresnek egy dollárt! (Ezért cserébe robotolhatnak a kávéültetvényes patrónoknak, kúrálhatják az AIDS-üket, foshatnak, hogy mikor akarja demokratizálni őket júeszéj...) Miről van szó? Muszáj volt kicsit többet odalökni a csóróknak, hogy befogják a pofájukat, és az elitnek hazudott plutokrácia nyugton élhessen, éhséglázadások meg forradalmak zavaró közjátékaitól mentesen.
berzsian56
2014. január 04. 11:14
Már Churchill is azt mondta:" én csak abban a statisztikában hiszek , amit magam hamisítottam" A szegénység csökkenése vajon miben mérhető? Gazdagabb e egy afrikai, akinek nincs élelme, de van kalasnyikovja, ahol ipari méretekben írtják egymást az egymásnak feszülő erők? Csak Irakban 8800- egynehány halottat hagyott maga után a globalizációs törekvés, csak Afganisztánban kilenc milliárdot vágtak zsebre a felszabadítót játszó drogcsempészek, akik abból a pénzből gyilkolják le a helyi benszülötteket, amit a drodon keresnek. Nagy ám a fejlődés, főleg ha az árát azok a kiszolgáltatottak fizetik meg, akik csak elszenvedik a globalizáció nyomulását.
balbako_
2014. január 04. 09:05
Pontosan. A probléma csak annyi, hogy a fejlett országokban - élén az USA-val - nő a szegénység a fejletlenekben - akik nem is olyan fejletlenek, sőt! - Indiában, Kínában pedig csökken.
Radikalis
2014. január 03. 20:55
Kínában nincs nyugdíj . Pár éve egy kínai bányász túlórával akár 60ezer Forintnak megfelelő fizetésért dolgozott. Próbálj ezzel versenyezni! Éljen a globalizáció!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!