Együtt 2009: az MSZP-SZDSZ Nagy Menetelésének öt éve

2014. január 14. 17:27

A további fontos pillanatokat és nagyszerű mondatokat kommentben várjuk.

2014. január 14. 17:27
Balogh Ákos Gergely
Mandiner
2009. január 14.: Gyurcsány Ferenc a Magyar Köztársaság miniszterelnöke.
Bajnai Gordon a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztériumot vezető miniszter a Gyurcsány-kormányban.
Fodor Gábor az SZDSZ elnöke, országgyűlési képviselő.
Mesterházy Attila az MSZP frakcióvezető-helyettese, országgyűlési képviselő.
Jávor Benedek az LMP választmányi tagja, szóvivője.
2009. március 21.: Gyurcsány bejelenti, hogy lemond a miniszterelnökségről, megkezdődik a miniszterelnöki casting.
2009. március 30.: Gyurcsány Bajnait miniszterelnök-jelöltként mutatja be a Parlamentben, ahol sajtótájékoztatón ismertetik közös nyilatkozatukat. A fejlesztési és gazdasági miniszter elmondja: válságkezelő kormány irányítását vállalja el meghatározott időre. Hozzáteszi: nincsenek politikai ambíció, és a népszerűség sem számít.
2009. április 14.: Az Országgyűlés 204 igen szavazattal, 8 tartózkodás mellett konstruktív bizalmatlansági indítvánnyal miniszterelnökké választja Bajnai Gordont. Igennel szavaz a teljes MSZP- és SZDSZ-frakció, a Fidesz és a KDNP képviselői nem vesznek részt a szavazásban.
2009. április 20.: Mesterházy-t frakcióvezetőjévé választja az MSZP.
2009. június 8.: A totális EP-választási kudarc után Fodor lemond elnöki tisztéről az SZDSZ-ben.
2009. július 10.: Fodor lemond parlamenti mandátumáról.
2009. december 12.: Az MSZP-kongresszus országos listavezetővé és miniszterelnök-jelöltté választja Mesterházy-t.
2010. október 6.: Gyurcsány létrehozza a Demokratikus Koalíció Platformot.
2010. július 10.: Az MSZP kongresszusa a párt elnökévé választja Mesterházy-t.
2010. szeptember 16.: Jávor a Magyar Hírlapnak a következőket nyilatkozza: „Az MSZP omoljon össze az október 3-i választásokat követően, akkor már mindegy lesz, hogy »hol, merre«.”
2011. október 22.: Gyurcsányék kilépnek az MSZP-ből, és bejelentik a Demokratikus Koalíció párttá alakulását.
2011. december 23.: A parlament köré kordont vonó LMP tiltakozása ellenéreelfogadják az új, egyfordulós országgyűlési választási rendszert.
2012. január 29.: Jávort az LMP frakcióvezetőjévé választja az LMP kongresszusa.
2012. január 31.: Jávor azt nyilatkozza, hogy vannak számukra fontos morális kritériumok amelyeket „az MSZP vagy a Demokratikus Koalíció nem feltétlenül elégít ki”.
2012. október 23.: Bajnai a Milla rendezvényén bejelenti, hogy a Haza és Haladás, a Milla és a Szolidaritás létrehozta az Együtt 2014 Mozgalmat. „Egyenként elbuknánk, de együtt győzni fogunk!” – zárja beszédét.
2013. január 27.: Jávor bejelenti, hogy a Párbeszéd Magyarországért Platform tagjai kilépnek az LMP-ből és új pártot alapítanak, de parlamenti mandátumaikról nem mondanak le.
2013. április 27.: Fodor megalapítja a Magyar Liberális Pártot (Liberálisok).
2013. augusztus 29.: Bajnai és Mesterházy megállapodnak az MSZP és az Együtt-PM külön listás indulásában és a koordinált egyéni jelöltállításban. „A mai nappal kicseleztük Orbán Viktort” – értékelte Bajnai a politikai konstrukciót.
2013. október 23.: Közösen ünnepeltek a baloldali szervezetek.
2013. november 11.: Bajnai egy Origo-interjúban kijelenti: „(Egy év múlva) miniszterelnök leszek″.
2014. január 14.: Bajnai, Fodor, Gyurcsány, Jávor és Mesterházy bejelentik, hogy közös listát, közös jelölteket és közös miniszterelnök-jelölteket állítanak. A sajtótájékoztatón Gyurcsány a következőket mondja: „Mesterházy Attila kiváló vezetője lesz ennek a listának.″

(A kronológia nem teljes, biztosan maradtak még ki fontos pillanatok és nagyszerű mondatok, ezeket kommentben várjuk, linkkel együtt, és folyamatosan frissítjük a Nagy Menetelés történetét.) 

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 56 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
silvester
2014. január 15. 06:16
Addig addig huzakodtak,egyezkedtek a kufarok,hogy a stromanokat is bevettek.Fodort,Kunczet csak betoltak a Heller ect.nyanyusek kozejuk.A sugo emberek? bent vannak,kezdodhet a HIT. gyulekezet mi-eseje.
basatu
2014. január 15. 04:33
Három /négy/ aranyásó a hegyek között....ahogy a dalocskában megvagyon írva!
=nessuno=
2014. január 15. 00:43
Elszámoltatás miért is nem vonta ki Gyurcsányt a forgalomból?? Sok hasznot hoz a fidesznek ez az idióta.
rajgy
2014. január 14. 23:51
Előbb-utóbb minden balliberális hazugságra fény derül! Elhinné valaki, ha azt mondanám, hogy a Gömbös Gyula kormánya (1932-1936) börtönnel bűntette az antiszemita beszédet? Biztosan nem. Pedig pont ezt olvastam a zsidó hír archivumban!! (The Global Jewish News Source) October 21, 1934 (Gömbös Gyula) ".........He had the courage and the honesty to announce his repentance from the tribune of the Hungarian Parliament and to declare that he would no longer permit anti-Semitism in Hungary. Goemboes made that promise, and is keeping it to this very day. Today, anti-Semitism in Hungary is an offense for which one stands trial in court. For an anti-Semitic speech in Hungary, one is sentenced to several months in prison. The same holds for anti-Jewish articles in the press........" Onnan olvassátok, hogy "THE HUNGARIAN MIRACLE": http://www.jta.org/1934/10/21/archive/10-years-in-europe-have-been-stormy A szegedi könyvtárban erről a dícsérő zsidó-cikkről semmit sem olvasni: http://www.bibl.u-szeged.hu/ha/kormanyok/gombos/gombos_k.html Miért nem? Ilyent nem említenek meg, hogy: ".....az antiszemitává váló Európában Magyarország volt az egyetlen jó példakép....." ??
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!