Kizárja az AfD-tagokat a német evangélikus egyház
„Emberellenes, idegengyűlölő álláspontjuk” miatt.
A trafikügy millió morális és részben jogi kérdőjelet vet fel, de ha egyszer kiosztották az engedélyeket, akkor a trafikosoknak joguk van ott árulni, ahol szabályosan megnyitották a boltot.
„Egy nálam szabadszájúbb kolléga nemrég így foglalta össze a legújabb trafikrendelet lényegét: »Túl jól megy a boltod, köcsög? Hát akkor elvesszük!«. Hiszen azt mondják a hipermarketek és benzinkutak területén nyitott dohányboltok koncessziótulajdonosainak, hogy 2014. május végéig akkor is takarodjanak, ha »a dohánybolt a vámhatósági engedély megszerzésekor hatályos jogszabályoknak megfelelő módon és helyen került kialakításra«. Miközben a 2011-től érvényes jogalkotási törvény – ahogy a korábbi is – világosan kimondja azt az ősi alapelvet, hogy »jogszabály a hatálybalépését megelőző időre nem állapíthat meg kötelezettséget, kötelezettséget nem tehet terhesebbé, valamintnem vonhat el vagy korlátozhat jogot, és nem nyilváníthat valamely magatartást jogellenessé«. Itt viszont pontosan az a jogelvonás történik – ráadásul alacsonyabb rangú jogszabályban –, amit a törvény tilt, és képmutatóan még azt is hozzáteszik, hogy hiszen az illetők a koncessziójukat nem veszítik el, kártérítésre nem jogosultak. Csak éppen már nincs hová menniük.
Persze biztosan van, aki erre azt mondja: úgy kell nekik, hiszen az ilyen kedvezőnek látszó helyeket jórészt a kormányhoz közel álló vállalkozók szerezték meg. És különben is bűzlik az egész trafikkiosztás. Csakhogy ezt még a két felcsúti Mészáros családdal sem szabad megcsinálni! A trafikügy millió morális és részben jogi kérdőjelet vet fel, de ha egyszer kiosztották az engedélyeket, akkor a trafikosoknak joguk van ott árulni, ahol szabályosan megnyitották a boltot. Arra egy állam nem hivatkozhat, hogy túl nagy a forgalom. Valószínűnek tartom, hogy a plázákban a cipőjavítóknak is több az ügyfelük, mint a mellékutcai kis susztereknek. Legközelebb őket is kidobják?
És máris itt van a következő eset, amikor az állam felrúg egy megállapodást. Kedden este 7 és 10 óra között, mindössze négy nappal a benyújtás után már meg is tárgyalta az Országgyűlés a Nemzeti Emlékezet Bizottságáról szóló, egyébként sok szempontból nagyon vitatható törvényjavaslatot, amelynek most csak egyetlen pontjáról szólok. Törölni akarják azt a szabályt, hogy titkos marad az olyan irat, amely »az egyes fontos, valamint közbizalmi és közvélemény-formáló tisztségeket betöltő személyek ellenőrzését végző bírák eljárása során keletkezett, amennyiben az eljárás eredményeként annak alanya lemondott vagy felmentését kezdeményezte«.”