„Az MSZP az elmúlt három évben rendszeresen úgy tett, mintha Magyarországon normális többpárti demokrácia lenne, s szorgosan ellenzékieskedett a Parlamentben. Politikusai hónapokon át asszisztáltak a Fidesz egypárti alkotmányozásához, mígnem végül elfogadták Gyurcsány felhívását az alkotmányozás bojkottjára. Mindig megteszik a maguk módosító javaslatait, készek szavazgatni akkor, amikor magára adó demokrata a szavazásban való részvétellel sem legitimálhatja például a választójogi rendszer egypárti átalakítását vagy az engedetlen képviselők tiszteletdíjának elvonását.
Amikor Tóbiás azzal büszkélkedik, hogy ők nem ledönteni, hanem leváltani akarják a Fideszt, nyilvánvalóan megfeledkezik arról, hogy nem normális parlamenti választás áll előttünk, ahol kormányoldal és ellenzék egyenlő feltételekkel indul, s a tét csupán az, hogy ki fog kormányozni alapjaiban változatlan közjogi és politikai feltételrendszerben, hanem egy önkényuralmi rendszer fennmaradása vagy megdöntése a tét, s a harc eszközeit is eszerint kell megválasztani.
Fodor az elmúlt években számtalan gesztussal fejezte ki, hogy szerinte olyan viszonyt kell ápolni Orbánnal, amilyet az egyik demokratával ápol a másik demokrata. Ha csak annyi a baja Orbánnal, hogy rossz irányba kormányozza az országot, és megfeledkezik arról, hogy Orbán a demokratikus jogállamot is felszámolja, akkor alapjaiban érti félre a helyzetet. Aki Orbánnal áll szemben, annak mindig tudnia kell, hogy a szabadság esküdt ellenségével harcol. Nem az MSZP mai vezetése, és nem Fodor látja helyesen az Orbán-rendszert, hanem Kónyáék, s az általuk választott politikai eszköz megfelel ennek.”