Együttvérző liberalizmus

2013. április 28. 09:52

A „liberális értékek markáns képviselete” ezúttal nem hangzott el, de nem ettől van hiányérzetünk.

2013. április 28. 09:52
Hont András
Hont András
hvg.hu

„Amennyiben eltekintünk a »színre lépünk külön, hogy összefoghassunk« rémesen unalmassá váló módszerétől, akkor is kételyeink támadnak azzal kapcsolatban, hogy mi is az az elképzelés, amelyet ma senki sem képvisel. A pártelnök együttérző liberalizmusnak nevezte téziseiket, és példaként a David Cameron féle konzervatívokra hivatkozik, kiknek együttérző konzervativizmusától állítólag sokat tanult. Az elkerülhette a pártalapító figyelmét, hogy szó szerint ugyanezzel a szlogennel lett elnök egy bizonyos George W. Bush.

A részletekbe merülve, a konkrétumokra kíváncsian csak fokozódik rosszérzésünk, mivel a programban hiába keressük azt az egyediséget, amelyik önálló pártalapítást indokolna. »Az együttérző liberalizmus a korábbinál jóval nagyobb figyelmet fordít a szociális problémákra, és saját nemzetpolitikai ajánlata van a társadalom számára.« Ajjaj. Már sejthetjük, hogy még részletesebben ez ilyesmiket jelent: »rendezni kell a devizahitelesek helyzetét! Meggyőződésünk, hogy ezt a kérdést, csak az érintett szereplők bevonásával, párbeszéd útján lehet megnyugtatóan rendezni, ezért kezdeményezni fogjuk egy háromoldalú érdekegyeztető fórum létrehozását«. Markáns, provokatív, fölkavaró vélemény.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 20 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
red label
2013. április 28. 20:13
Nekem nincs hiányérzetem, azt hittem végképp lekerülnek a palettáról! De van itt egy pár ezer másvallású, homokos és transzvetita, akiknek csinált egy pártocskát a kiskócos!
OberEnnsinnen
2013. április 28. 10:59
Szerintem Fodor egyszerűen csak jót akar tenni az embereknek. Mindenkinek. A megértés, szolidaritás, méltányosság alapján. A politika - sajnos - nem ilyen szimpla módon működik. Mindenesetre Fodoron nem látszik rosszindulat, másoknak rosszat akarás. (Pl. Kunczéval nem lehet egy napon említeni.) Egészséges, meg nem rontott társadalomban egy ilyen párt kb. a német szabaddemokraták voksarányát, 6-8 % kapná.
preludio11
2013. április 28. 10:22
Nekem tetszik. Minden romkocsmának,egyetemi filozófusnak,volt Kisz főgórénak,saját baloldalihaladódemokratikusemberközpontú pártot. A nagy választási készülődésükből látszik,hogy az elmúlt három évet,a baloldal ősszeomlása óta eltelt időt arra forditották,hogy levonják a tanulságokat a vereségből. A tanulságok a következők. A választók hülye fasiszták. Az embereknek még több szóvirágra,emberjogi tanulmányokat író jogvédőirodára,himzett farmeros bőlcsészre van szüksége,akik pityeregve hallgatják a kirekesztettelnyomottkizsákmányolt kissebbségi ek előadásait.
Antigoné
2013. április 28. 09:56
Már a balos sajtó is csak fanyalogni tud (joggal) az újabb , x-edik formáció felbukkanásán.A legfőbb szempont itt a személyes ambíció: Fodornak hiányzik az országos reflektorfény, Bokros meg új gazdaállatot keres a brüszeli karosszékéhez. Így nehéz lesz a kományváltás.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!