Mi a baj az Alaptörvény negyedik módosításával?

2013. március 07. 13:49

A jelenlegi kormány végső csapást készül mérni a demokráciára.

2013. március 07. 13:49
A Város Mindenkié
A Város Mindenkié

„Mi a probléma a módosítással?

A jelenlegi kormány végső csapást készül mérni a demokráciára. Álláspontunk szerint nem szabad olyan dolgokat beleírni egy Alaptörvénybe, amik bárkinek az emberi jogait sérti, márpedig ez az Alaptörvény gyakorlatilag minden társadalmi csoportnak megnehezítené az életét - mindazokét, akik demokráciában akarnak élni.

Ha ezt a módosítást megszavazzák, az Alaptörvény fogja kimondani:

- az egyetemi hallgatók röghözkötésének lehetőségét;
- az egyetemek gazdasági autonómiájának felszámolását;
- a hajléktalan emberek hatósági üldözésének lehetőségét;
- az gyermektelen élettársak és az azonos nemű párok kirekesztését a család fogalmából;
- a szólásszabadság korlátozásának lehetőségét;
- a tisztességes választások korlátozását,
- a független igazságszolgáltatás további korlátozását;
-  az állam és az egyház elválasztását sértő  szabályozást, az egyházak közötti diszkriminációt;
- 22 év alkotmánybírósági döntéseinek érvénytelenítését;
- továbbá azt, hogy a kormánytöbbség bármit beleírhat az Alaptörvénybe, mert azt tartalmi szempontból az Alkotmánybíróság sem vizsgálhatja.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 125 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Agnieszka
2013. március 07. 17:20
Ennyi vallástalan embernek nem tudom, miért kell álláspontot kialakítani az egyházak állami elismertségéről és arról, h. közülük melyek kapjamak állami támogatást. Az un. történelmi egyházak, melyek kivétel nélkül most is működnek, s hitéleti mellett szociális, oktatási tevékenységet is ellátnak, egyértelmű, h. támogatásban részesítendők a "fordulatkor" kisajátított vagyonuk alapján is. Magyarországon a jövedelmek nagyon alcsonyak, az embereknek a sajátmaguk és családjuk eltartása is gondot okoz, ez a tény sem függetleníthető a "fordulat" utáni lassan 70 év "eredményeitől", viszont emiatt az egyházak sem őnfenntartók nem tudnak lenni, sem a hívek nem képesek egyházaikat eltartani. Bármennyire szüksége van egy jó lelkészre egy gyülekezetnek, még a lelkészt sem tudja eltartani, nemhogy a templomot fenntartani. Azt, h. egy jó lelkész mennyivel járul hozzá a gyülekezete lelki nyugalmához, normakövető magatartásának kialakításához és megtartásához, a közösség építéséhez, aki jó szerencséje révén ebből a hatásból részesül. Kár, h. a népszámlálás eredményei nem hozzáférhetők, mert ellenkező estben látni lehetne, h. marginális, v. sokakat érintő problémáról van-e szó. Az állami támogatás mértékét illetőleg van itt vita. Sajnálatos, h. most, mikor egyáltalában esély van arra, h. valami megoldás születhessék erre a problémára, mert van 2/3 és politikai akarat, Magyarországba az rúg a külső hatalmasságok közül, belső sugallmazásra, kéjjel, akinek jólesik, mert mostanára ez egy gazdaságilag végletesen gyenge országgá vált, csak nem az Orbán kormány nem egész 3 éve, hanem sok évtized megmagyarázhatatlanul gyenge teljesítményű "szocialista" kormányzása miatt. Szerintem kicsit sok egyházat kellett végül a külső-belső követelések miatt elismerni. Az eredeti tervekhez képest nekem hiányérzetem volt főleg az unitárius, de a Jehova Tanúi és a Hit Gyülekezete miatt is. A Hit Gyülekezete tudomásom szerint virágzó neo-protestáns szekta, mely a választások előtt politikai elkötelezettséget is felvállal. Akik oda járnak, nagyon szeretik. A Jehova Tanúit nagyon tisztelem, mert soha nem lenne bátorságom olyan komolyan venni azt, amiben hiszek, mint ők és amiben hisznek, az szerintem pozitív. Úgy tudom, h. az elismert felekezetek erősen megnövelt számába a Jehova Tanúin kívül minden elképzelhető vallási tömörülés bejutott. Nem tudom, mit szenved az egészen az, aki vallás ügyben nem érdekelt. Ilyen alapon minden vidéki szenvedhetne, h. miért támogatja az állam a kultúra azon szeleteit, amihez ő soha hozzá nem jut, viszont a közbiztonság olyan, amilyen.
GV0917
2013. március 07. 16:26
Ha a város mindenkié-érdekes módon a SENKIK hőbörögnek mindenen.Lám,lám, a féreg azt hiszi,hogy a őérte van az általa szipolyozott szervezet!
kjkj945
2013. március 07. 16:21
http://mandiner.hu/cikk/20130307_reszletesen_valaszolt_az_europa_tanacsnak_navracsics
BőröndÖdön
2013. március 07. 16:12
Értsétek már meg,2/3 és punktum,falkaforradalom és punktum,Orbanisztán és punktum, oszt'jónapot!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!