Ez nem görög para

2012. november 14. 17:50

Ez a környezet továbbra is nagyon kedvező Magyarországnak, annak ellenére, hogy effektíve deklaráltuk, hogy nem lesz IMF-megállapodás, és folytatjuk a kamatvágásokat.

2012. november 14. 17:50
Zsiday Viktor
Mfor

„A bajok nem Európából erednek. Az igazi probléma az, hogy várhatóan nem nagyon lesz növekedés jövőre, és ez nyilván minden olyan eszközre negatívan hat, amely érzékeny a gazdasági teljesítményre, és magasabb várakozások voltak beléjük árazva. Ebből a szempontból tehát ha jövőre nincs növekedés Európában, de nincs válság sem, az jó hír, mert stabilizálódás lehet, a mélybe vert eszközárak folytathatják a feltápászkodást. Ugyanakkor az amerikai részvényeknek már nem olyan jó hír, mert ide menekült eddig a tőke (többek között Európából), és a »Goldilocks«-ot árazták: alacsony kamat, stabil, de nem túl gyors növekedés, ami túlfűtöttséget még nem okoz, de a profitokat azért fenntartja. Nyilván ez utóbbi elég kényes egyensúly, és most ezzel az egyensúllyal kapcsolatban merültek fel kételyek – ezért esnek a tőzsdék.

Én úgy vélem, hogy egyelőre fennmarad a világban a kamatvadászat, a »kiüljükaválságot« politika, és nagyobb sokkok híján a kisebb ideges periódusokat ismét felívelések váltják majd, amikor a befektetők rámozdulnak minden eszközre, ami nem nullát hoz. Ez a környezet továbbra is nagyon kedvező Magyarországnak, annak ellenére, hogy effektíve deklaráltuk, hogy nem lesz IMF-megállapodás, és folytatjuk a kamatvágásokat.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 4 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
erekcio_reakcio
2012. november 15. 00:13
bulvárkacsa
füst
2012. november 14. 21:42
Jó a cikk. Kár, hogy senkit nem érdekel.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!