Világméretű összeomlás: akadoznak a Meta alkalmazásai
Sok felhasználót érint a probléma: nem működik a Facebook, az Instagram és a Threads sem.
A közösségi dolgokban továbbra sem látom a „globálisan fontos” tartalom előállásának lehetőségét, és nem hiszem, hogy ez változni fog.
„Az RTL híradója profi. Pontosan tudják, az ő szempontrendszerükben mi a fontos, és mi az, ami nem fontos, és ennek megfelelően biztos kézzel dolgoznak. A bulvárosodás pedig önmagában nem baj, a magyar hírek és hírmédia elkurvulása / hiánya pedig jellemzően országtünet. De még így is jobb, mint a facebook.
A közösségi médiaszolgáltató bármely algoritmusa, egészen addig, ameddig képtelen teljesen megérteni a szöveget, a befogadó preferenciáit és a kulturális kontextust, képtelen a fontos és a nem fontos között különbséget tenni, maximum annyit tud, hogy kiemeli azokat, akikkel gyakran kommunikálsz, de az édeskevés.
Sőt, még az emberi közösség által szerkesztett Wikipediának is komoly baja van azzal, hogy megkülönböztesse a lényegest a lényegtelentől. Ahhoz, hogy a facebookon vagy a tumblren értékelhető tartalmat lássak, drasztikusan bele kell nyúlni a »közösség« javaslataiba, namost akkor mi értelme az egésznek. Ameddig a robot nem érti a »fontos« és a »nem fontos« közti érdemi, értelmi különbséget, és ezt kizárólag algoritmusokkal / moderátorokkal próbálja elérni, addig a tartalom szar lesz.
A közösségi dolgokban továbbra sem látom a »globálisan fontos” tartalom előállásának lehetőségét (azt igen, hogy a személyesen érdekes emberek személyes dolgait jobban látom, ez persze jó), és nem hiszem, hogy ez változni fog. Szóval a »fontos« hírek szempontjából RTL Híradó még mindig > facebook.
Meg hát van még egypár, elvileg szerkesztett kiadvány, amit még az RTL Híradó is ver, de nem akarok a Magyar Hírlappal példálózni, ez tényleg csak a magyar médiapiac spéci aljassága miatt van.”