Jó hírek a 2014-es kampányhoz

2012. szeptember 30. 13:53

Braun Róbert mára kínos teherré vált, aki cipeli a gyurcsányi örökséget, Simor András elárulásának felelősségét és a biztos bukás receptjét.

2012. szeptember 30. 13:53
Szabó Anna
MNO

„Tanácsai nyomán tragikomikussá vált a jegybank »függetlenségi háborúja«, amelyről a lakossághoz egyetlen üzenet jutott el: az elnök ragaszkodik a havi 8,3 millió forintos béréhez, mert a minden más vezetőre egyaránt vonatkozó állami bérplafon kétmillió forintja számára aprópénz. Bukás volt Simor ciprusi cégeibe mentett vagyonok sorsának kommunikációja is: minél jobban titkolózott a kinti százmilliók hazahozataláról és itthoni leadózásáról, annál inkább gyanúba keveredett. A Nemzetközi Valutaalaptól felvett óriáshitellel kapcsolatban, amit Simor kezdeményezett, szintén gyenge érvnek bizonyult, hogy csak az árstabilitást védte. Braun Róbert tanácsai egytől egyig ballépésnek bizonyultak. Sőt, többek között éppen a személye miatt vált kikezdhetővé az MNB pártatlansága. Az Állami Számvevőszék jegybankról szóló jelentésében Braun szerződései és a 47 millió forintos hétpálcikás embléma miatt is elmarasztalta az intézményt, megemlítve, hogy a busás bérért be sem járt munkahelyére a tanácsadó. (Braun pechje, hogy a kártyás beléptető rendszer flottul működik a jegybankban.) A kommunikátor melléfogásainak segítségével a gyurcsányi kinevezett Simor András az MNB történetének eddigi legnevetségesebb elnökévé vált, akit a szakmai Global Finance Európa egyik legrosszabb jegybankárának választott meg belorusz kollégájával egyetemben. Ha Braun az MSZP III. kerületi szervezetében is hasonlóan sikeres tanácsokat osztogat, akkor a Fidesz nyugodtan megspórolhatja 2014-ben a helyi kampányköltségeket. Braun SZDSZ-nek adott tanácsai is lám, mennyit használtak!(...)

Naivitás, ha Simor András azt gondolta, pont őt ne hozná kínos helyzetbe a gyurcsányi tanácsadó. Miután a Magyar Nemzet kiderítette, hogy Braun már fél éve a szocialistákat boldogítja, azonnal mennie kellett. Ám ha lett volna benne egy cseppnyi lojalitás az MNB irányába, akkor már fél évvel ezelőtt szedte volna a sátorfáját és odébbáll. Így még Simor mércéjével is mérve, visszamenőlegesen tette hiteltelenné a jegybank állítólagos függetlenségi harcát. Mert aligha nevezhető hitelesnek, ha a központi bank »független« alkalmazottja Mesterházy Attila pártelnököt látja el tanácsokkal, sőt a jegybanki munkája ellenére egy kis mellékesként a szocialista Népszabadságnak is bedolgozik.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 124 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
nisz
2012. október 01. 06:07
"Jó hírek a 2014-es kampányhoz" Választási ciklus közepén azon élvezkedni, hogy van egy picike fogás az egyébként jelenleg nem erős ellenzéki MSZP-n, valahogy nem egy jó nevű konzervatív napilapba való téma volna. Inkább építeni kéne az országot, és arról beszámolni!
HSL
2012. október 01. 00:07
valóban érdekes lesz 2014: http://www.origo.hu/itthon/20120930-megverte-az-mszp-a-fideszt-dunafoldvaron.html kormányozni kéne, nem kommunikálgatni, nemdebár
ciseaux
2012. szeptember 30. 22:20
A "módszerváltáskori" MNB első elnöke a Surányi eftárs volt: Surányi György (Budapest, 1954. január 3. –) magyar közgazdász, egyetemi tanár,az olasz Intesa Sanpaolo bankcsoport regionális vezetője, a CIB Bank, a VUB Bank (Szlovákia), a PBZ Bank (Horvátország) és a BIB Bank (Szerbia) elnöke. A rendszerváltás után a független Magyar Nemzeti Bank első elnöke 1990 és 1991 közt, majd később még egyszer, 1995 és 2001 között. A Bilderberg-csoport tagja. 1995-ben jegybankelnökként kulcsszerepet játszott a magyar gazdaság megbomlott egyensúlyának visszaállításában, majd a kiigazító intézkedések következtében felszökő infláció leszorításában, illetve a forint teljes konvertibilitásának megteremtésében. (Második) hivatalba lépésével egyidőben vezették be a forint csúszóleértékelését és 4,5% széles lebegtetési sávját. Hivatali ideje alatt folytatódott a magyar tőkepiacok liberalizációja." És ő adta el a MNB aranytartalékait is. Már sokan elmondták, de ismétlés a tudás...A Magyar Nemzeti Bank se nem magyar, se nem nemzeti, se nem bank. Tavaj "csak" 40 milliárdba került az adófizetőknek, mire Simor megveregette a saját vállát, hogy jó évet zártak...Európa egyik legmagasab kamatlábával havonta 100 milliárdot tolnak ki (valahova) az országból...Ha valaki látta Simort, a parlamentben papírból olvasva dadogni a 2008-as IMF-EKB-WorldBank hitelről, nem kell szégyelnie a hirtelen dühét, hogy ott helyben leütötte volna...Sebaj, majd a következő MNB-s góré derűsebb napokat hoz, mert csak nem lesz ennyire arrogáns és hülye?! No, változni semmi sem fog, nem azért találták ki az MNB-t, kitartóan konvergálunk majd az Eurózóna-fekete lyukába. Már most kiváncsi vagyok, ki lesz annak az MNB elnöknek a Braunja? Talán még goj is lesz az illető?
heather
2012. szeptember 30. 19:52
Braun és Mesterházy csak beszélgetnek...LOL!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!