Törökország az igazságért harcol a digitális korban
Az AI, amely képes deep fake-eket generálni, az igazi tartalmat megkülönböztethetetlenné teszi a hamistól, ezzel erodálva a közbizalmat és súlyosbítva az igazság válságát.
Braun Róbert mára kínos teherré vált, aki cipeli a gyurcsányi örökséget, Simor András elárulásának felelősségét és a biztos bukás receptjét.
„Tanácsai nyomán tragikomikussá vált a jegybank »függetlenségi háborúja«, amelyről a lakossághoz egyetlen üzenet jutott el: az elnök ragaszkodik a havi 8,3 millió forintos béréhez, mert a minden más vezetőre egyaránt vonatkozó állami bérplafon kétmillió forintja számára aprópénz. Bukás volt Simor ciprusi cégeibe mentett vagyonok sorsának kommunikációja is: minél jobban titkolózott a kinti százmilliók hazahozataláról és itthoni leadózásáról, annál inkább gyanúba keveredett. A Nemzetközi Valutaalaptól felvett óriáshitellel kapcsolatban, amit Simor kezdeményezett, szintén gyenge érvnek bizonyult, hogy csak az árstabilitást védte. Braun Róbert tanácsai egytől egyig ballépésnek bizonyultak. Sőt, többek között éppen a személye miatt vált kikezdhetővé az MNB pártatlansága. Az Állami Számvevőszék jegybankról szóló jelentésében Braun szerződései és a 47 millió forintos hétpálcikás embléma miatt is elmarasztalta az intézményt, megemlítve, hogy a busás bérért be sem járt munkahelyére a tanácsadó. (Braun pechje, hogy a kártyás beléptető rendszer flottul működik a jegybankban.) A kommunikátor melléfogásainak segítségével a gyurcsányi kinevezett Simor András az MNB történetének eddigi legnevetségesebb elnökévé vált, akit a szakmai Global Finance Európa egyik legrosszabb jegybankárának választott meg belorusz kollégájával egyetemben. Ha Braun az MSZP III. kerületi szervezetében is hasonlóan sikeres tanácsokat osztogat, akkor a Fidesz nyugodtan megspórolhatja 2014-ben a helyi kampányköltségeket. Braun SZDSZ-nek adott tanácsai is lám, mennyit használtak!(...)
Naivitás, ha Simor András azt gondolta, pont őt ne hozná kínos helyzetbe a gyurcsányi tanácsadó. Miután a Magyar Nemzet kiderítette, hogy Braun már fél éve a szocialistákat boldogítja, azonnal mennie kellett. Ám ha lett volna benne egy cseppnyi lojalitás az MNB irányába, akkor már fél évvel ezelőtt szedte volna a sátorfáját és odébbáll. Így még Simor mércéjével is mérve, visszamenőlegesen tette hiteltelenné a jegybank állítólagos függetlenségi harcát. Mert aligha nevezhető hitelesnek, ha a központi bank »független« alkalmazottja Mesterházy Attila pártelnököt látja el tanácsokkal, sőt a jegybanki munkája ellenére egy kis mellékesként a szocialista Népszabadságnak is bedolgozik.”