„Örök szerelem, ettől nem lehet elszakadni” – így vallott a visszatéréséről a Mandinernek az olimpiai bajnok
Szász Emese a decemberi országos csapatbajnokságon a gyermekei előtt léphet ismét pástra.
Egyesek törvényt akartak hozni, hogy az olimpiai hacukákat ezentúl Amerikában kell gyártani, a szenátusi többség vezetője pedig azt javasolta, hogy a Kínában készült ruhákat hányják egy halomba és égessék el.
„Itt persze nem az elenyésző tételnyi rendelésről van szó, hanem egy - az amerikaiak számára - fájó pontról: arról, hogy az amerikai vállalatok a termelő munkahelyek jelentős részét mára áthelyezték Kínába – saját profitjukkal együtt növelve az otthoni munkanélküliséget és szociális problémákat. A politikusok ez ellen gyakran éles hangon kikelnek, de azért csak-csak elfogadják a Kínában termeltető cégektől is a kampánytámogatást – a Ralph Lauren például lelkes szponzora Obamának és a demokratáknak.
A kesztyűt ezúttal a kínaiak is felvették. A hivatalos Új Kína Hírügynökség gúnyos hangvételű cikkben javasolta: Washingtonban foglalják törvénybe, hogy amerikai törvényhozók ezentúl nem viselhetnek vagy használhatnak külföldön készült holmit; elégetni pedig nem a ruhákat, hanem az amerikai politika képmutatását kéne.
A Ralph Lauren egyébként bejelentette, hogy a következő olimpiára már otthon varratja a ruhákat. Ez azonban a kínai gazdaságot valószínűleg nem fogja megrendíteni, az amerikait pedig nem fogja visszaszoktatni a termelésre. Ehhez a problémához képest pedig tulajdonképpen mindegy, hogy ki úszik gyorsabban és hogy ki talál el több agyaggalambot.”