Ez a Brüsszel leckézteti Budapestet? Komolyan?
Nem Didier Reynders az első uniós bürokrata, aki azután keveredett korrupciós botrányba, hogy bőszen kritizálta Magyarországot. A híres lebukások azonban csak a jéghegy csúcsát jelentik.
A korrupciós botrány is igazolta a rendőrség átalakításának szükségességét. Az pedig, hogy az átszervezés nem szivárgott ki előre, óriási dolog, a folyamatban lévő nyomozások információi nem sérültek. Interjú.
„hvg.hu: Az áthelyezett embereket viszont egyik napról a másikra állították választás elé. Ezt talán meg lehetett volna másképp is oldani.
K. M.: A rendőrség problémája, hogy vízfejű lett. Nálunk, a VIII. kerületben például ma 128-an dolgoznak közrendvédelmi területen, tíz éve 220-an voltak. Az, hogy ehhez a vízfejhez hozzá kellett nyúlni és a 48 ezer ember munkáját másképp kell szervezni, ezzel mélységesen egyetértek.
hvg.hu: Mi történik, ha az átszervezett testület sem lesz eredményesebb?
K. M.: Akkor a vezetőknek újra le kell ülniük, hogy megnézzék, mit kell tenni. Egyelőre felpezsdült a rendőrség. Biztos vannak ellenvélemények, de nem tartom jónak, ha külsősök előre megmondják, jó-e a testület átszervezése.
hvg.hu: Talán nem maguktól mondják, hanem tanácsok, esetleg volt rendőri vezetők meglátásai alapján bírálják a változtatások módját.
K. M.: Alig két hete történt meg az átalakítás. Szerintem jó irányba megy. A korrupciós botrány is igazolta a szükségességét. Az pedig, hogy az átszervezés nem szivárgott ki előre, óriási dolog, a folyamatban lévő nyomozások információi nem sérültek. Egy rendőrség olyan nyomozati információkkal rendelkezik, amelyek nem tartoznak a nyilvánosságra, ezt tudomásul kell venni.”