Bándy Kata, a halálbüntetés és a gyász vámszedői

2012. július 16. 16:51

A különösen megrázó és nagy port kavaró bűncselekmények után szinte mindig akad valaki, aki előáll a halálbüntetés visszaállításával.

2012. július 16. 16:51
Balogh Ákos Gergely
Mandiner

Kezdődik. Elfogták Bándy Kata (egyik?) gyilkosát, aki beismerte tettét. A különösen megrázó és nagy port kavaró bűncselekmények után szinte mindig akad valaki, aki előáll a Btk. szigorításával, vagy egyenesen az adu ásszal: a halálbüntetés visszaállításával. Nem meglepő, hogy a pécsi pszichológusnő halála is felkorbácsolta az indulatokat, most azonban nem a halálbüntetést újra és újra követelő Jobbik állt elő ezzel a javaslattal, hanem a Fidesz frakciójában ülő kisgazdák.

A Kisgazda Polgári Szövetségpárt közleménye szerint „elfogadhatatlanok azok az ellenérvek, amelyek azt kívánják bizonygatni, hogy az állam nem jogosult az emberi élet elvételére”. Most tekintsünk el attól, hogy a valaha szebb időket megért, történelmi párt utód-utód-utódentintása még a KDNP-nél is kevésbé létező szervezetként rendelkezik képviselőkkel az országgyűlésben (eddig azt sem tudtam, hogy már így hívják őket, a Szövetségpárt mindenképpen korszakos jelentőségű nyelvi innováció): egy magát minden bizonnyal kereszténynek valló politikai erő hogyan léphet túl ilyen egyszerűen az Újszövetség alapvető tanításain, s miként követelheti vissza az Ószövetség szemet szemért, fogat fogért törvényét? 

A demokrácia, a népfelség egyik feloldhatatlan – és így korlátjait szépen megmutató – ellentmondása, hogy a nép halálbüntetést akar, választott képviselői viszont kevés országban adják ezt meg neki, sőt, a legtöbb államban komoly nemzetközi szerződések tiltják ezt a büntetésnemet. Éppen ezért nagyon felelőtlen dolog a tömegek indulatára és vérszomjára (keresztre vele!, ugye) játszva napirendre venni a kérdést.

A végére még egy rövid kitérő. Talán kevésbé veszélyes, de legalább ilyen ízléstelen, ha valaki Bándy halála apropóján csupa felkiáltójel, csupa szirup bejegyzéseivel szörfözik a lakossági lájkok és megosztások áradatán (persze hősünk amúgy sem túl válogatós, máskor koporsókkal pózol egy megindító, exkluzív Facebook-fotó kedvéért).

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 228 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
enes
2012. július 17. 09:02
".. hogy egy ilyen csótány bevándorló nem a saját fajtájával erőszakoskodik, hanem egy szép magyar lányt ... megerőszakol.. és MEGÖL!.. gondolkodás nélkül? - Mert ez jár neki.. szabad neki.. minden felett áll.. mert megszokta, h félnek tőle.. élet és halál ura .. bármit megtehet, elvehet.. egy gyönyörű virágszálat megerőszakolhat és MEGÖLHET! -- mert jár neki, mert hatalma van.. ököljoga van - mert a törvény nem működik..." Emlékeznek? Egy gyöngyöspatai hölgy ezt úgy foglalta össze: úgyis a cigánynak van igaza...
Hajdú Sógor
2012. július 17. 01:45
Balogh Szilárd, alias Vujity Tvrtkó rovázása a bennszülött Péntek gádzsijaihoz hasonlatos, legkevésbé sem kőkemény haditudósitóhoz illő. De ez már legyen az ő baja.
dexter
2012. július 16. 20:32
Halálbüntetés akár van, akár nincs a legújabb hírek szerint a gyilkos (gyanusított) éppen nyaralni volt ahelyett, hogy legfrissebb - egyben sokadik visszaesőként - börtönbüntetését letöltse. A problémák már itt kezdődnek.
Tündér_Lala
2012. július 16. 19:36
Sajnálom, de egyet értenék (nagyon) a halálbüntetés visszaállításával. 1. Olyan népcsoportokkal szemben, akik 2-300 évvel lemaradtak a társadolomtól (minden szempontból), nem működhetnek a XXI. századi törvények és a fegyelmezés, mert egyszerűen nem értik meg. (Felfüggesztett büntetést úgy értelmezik, hogy elengedték őket, stb.) A halálbüntetés fenyegetése igenis visszatartó erőt jelent ezeknél az embereknél. 2. Nem hiszem, hogy humánusabb valakit valódi életfogytiglanra lecsukni, mint elvenni az életét. (Szemforgatás ezért a humánumra hivatkozni.) Az egyetlen ellenérv, hogy valakit ártatlanul ítélnek halálra. Ennek azonban kellő körültekintés esetén nagyon kicsi a valószínűsége, nem is igen fordult elő Magyarországon, amíg volt halálbüntetés. (Az utolsó 30 évben (90 elött) csak gyerekeket és fiatal nőket kéjvágyból gyilkoló vagy több ember életét haszonszerzés érdekében kioltó embereket ítéltek ilyen büntetésre.) Nos melyik érdek a fontosabb ?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!