Csődkapitalizmus: csalás és hűtlen kezelés a Malévnál?

2012. április 05. 08:40

Feljelentést tettünk ismeretlen tettes ellen csalás, csődbűncselekmény és hűtlen kezelés gyanújával.

2012. április 05. 08:40
Scheiring Gábor
Scheiring Gábor blogja

„A csalás Btk. kategóriájának az esete az, hogy ebben az időszakban ugyanakkor – egészen február 3-ig, a leállásig – befogadott a Malév tízmilliárd forintos nagyságrendben jegyfoglalásokat és befizetéseket (akár a cash-flow tervben jelzett fizetőképességi időponton túlra is), ezzel a fogyasztók felé milliárdos nagyságrendű, utóbb nem rendezett tartozást generálva. A veszteséges tevékenység továbbfolytatásával tulajdonosai és hitelezői számára további veszteséget keletkeztetett a cég. A reptéri leszállási jogok elvesztették piaci értéküket a leállással – ezzel milliárdos vagyonvesztés érte a céget. A Malév Zrt. elnökének tájékoztatása szerint 2012. október végéig 757ezer darab jegy lett értékesítve, amit az utasok már nem tudnak felhasználni a Malévnál. A teljes összeg a nyilvánosságban megjelent becslések szerint mintegy 35 milliárd forintnyi utaskárt jelenthet. (...)

Nyilván a hűtlen kezelést, azaz a szándékolt bedöntést a legnehezebb bizonyítani. Varga Jenő kinevezése, a kapcsolat Varga és a felszámolást megkezdő cég között, valamint az évek óta rendelkezésre álló információk a várható EU döntésről abba az irányba mutatnak, hogy itt egy nagy, előre eltervezett és szándékolt mutyi történhetett. De ha a szándékosság nem is állt fenn, a hagyag kezelés – azaz a szimpla, tervezetlen hülyeség – vagy a csődbűncselekmény gyanúja ennél jóval evidensebb. Az is bűncselekmény, hogy annak ellenére is futtatták tovább a céget, hogy minden józan számítás szerint be kellett, hogy dőljön előbb vagy utóbb az EU döntés után. A csalás is eléggé evidensnek tűnik, miután több mint egy hónapig ment a jegyek értékesítése annak ellenére, hogy a cégvezetésnek tudnia kellett, hogy a jegyek valószínű semmit sem érnek, hisz be fog dőlni a cég, ami több mint 30 milliárdos fogyasztói kárt okozott.

Sok reményt nem fűzünk az orbáni igazságszolgáltatáshoz, ám mást nem tudunk tenni, mint úgy tenni, mintha ez egy jogállam lenne. A többi a rendőrség, az ügyészég, no meg az újságírók dolga.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 22 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Feyszáll
2012. április 05. 14:58
Kibaszottul unom ezt a timsóba áztatott áldzsolidzsóker gyógyegeret.
Claypool
2012. április 05. 13:04
Nah! Mi a túró? LMP politikussal bővült a WIZZ AIR igazgatótanácsa? Mert hogy ez az eljárás csak mélyebbre taszítja majd,az amúgy sem rózsás helyzetét ennek az ügynek! Csak a konkurenciának jó ez az újabb szarkeverés a bálnamentőktől!
rogananti
2012. április 05. 10:56
Az megvan, hogy kinek volt érdeke a csőd. http://www.portfolio.hu/vallalatok/sikersztori_a_budapesti_bazis_a_ryanairnel.165338.html De hogy a csúszópénzt pontosan kik kapták, az még nem derült ki. Persze ami másnak milliárdokat hoz, az az állami szektorban veszteséges, ahogy lenni szokott.
JackHárpi
2012. április 05. 10:39
Elnézve az események alakulását, úgy tűnik a Malévet Demján kérésére csődölte be a kormányzat. Demján cége most indítja a Peking Budapest járatot. Remélem az LMP kideríti minden szálát ennek a nemzet árulásnak amit a Malévvel tettek!!!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!