Így vágja maga alatt a fát az Európai Unió, most éppen a légi közlekedésben
Az Oroszországot sújtó szankciók miatt az orosz repterek bezártak az európai légitársaságok előtt, így az Európa és Kína közötti légi forgalom a kínaiak kezébe került.
Feljelentést tettünk ismeretlen tettes ellen csalás, csődbűncselekmény és hűtlen kezelés gyanújával.
„A csalás Btk. kategóriájának az esete az, hogy ebben az időszakban ugyanakkor – egészen február 3-ig, a leállásig – befogadott a Malév tízmilliárd forintos nagyságrendben jegyfoglalásokat és befizetéseket (akár a cash-flow tervben jelzett fizetőképességi időponton túlra is), ezzel a fogyasztók felé milliárdos nagyságrendű, utóbb nem rendezett tartozást generálva. A veszteséges tevékenység továbbfolytatásával tulajdonosai és hitelezői számára további veszteséget keletkeztetett a cég. A reptéri leszállási jogok elvesztették piaci értéküket a leállással – ezzel milliárdos vagyonvesztés érte a céget. A Malév Zrt. elnökének tájékoztatása szerint 2012. október végéig 757ezer darab jegy lett értékesítve, amit az utasok már nem tudnak felhasználni a Malévnál. A teljes összeg a nyilvánosságban megjelent becslések szerint mintegy 35 milliárd forintnyi utaskárt jelenthet. (...)
Nyilván a hűtlen kezelést, azaz a szándékolt bedöntést a legnehezebb bizonyítani. Varga Jenő kinevezése, a kapcsolat Varga és a felszámolást megkezdő cég között, valamint az évek óta rendelkezésre álló információk a várható EU döntésről abba az irányba mutatnak, hogy itt egy nagy, előre eltervezett és szándékolt mutyi történhetett. De ha a szándékosság nem is állt fenn, a hagyag kezelés – azaz a szimpla, tervezetlen hülyeség – vagy a csődbűncselekmény gyanúja ennél jóval evidensebb. Az is bűncselekmény, hogy annak ellenére is futtatták tovább a céget, hogy minden józan számítás szerint be kellett, hogy dőljön előbb vagy utóbb az EU döntés után. A csalás is eléggé evidensnek tűnik, miután több mint egy hónapig ment a jegyek értékesítése annak ellenére, hogy a cégvezetésnek tudnia kellett, hogy a jegyek valószínű semmit sem érnek, hisz be fog dőlni a cég, ami több mint 30 milliárdos fogyasztói kárt okozott.
Sok reményt nem fűzünk az orbáni igazságszolgáltatáshoz, ám mást nem tudunk tenni, mint úgy tenni, mintha ez egy jogállam lenne. A többi a rendőrség, az ügyészég, no meg az újságírók dolga.”